Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką oświetlenie LED kupić?

Andrzej42 03 Kwi 2016 21:26 405 2
  • #1 03 Kwi 2016 21:26
    Andrzej42
    Poziom 23  

Witam.
    Mam podświetlić napis na ścianie i nie chcę eksperymentować.
    Wnęka ma rozmiar 2,5m i do 10cm szerokości - chcę zastosować taśmę led na 12V. Więc miejsca mam nawet na sześć pasków
    Chcę je przykleić na aluminiowej blasze -posłuży jako radiator i jako mocowanie.
    Chcę dać IP20 plus na sztywno silikon.
    Jedyny problem w wyborze taśmy.
    Od kilku dni już szukam i zdurniałem całkiem.Różne LEDy: 2835, 5050 5060 3014 i jeszcze kilka. Ceny też ok 20zł/5m do ponad 150zł/5m. Sądzę, żeby dać więcej taśmy o mniejszej mocy, niż powiedzmy jeden pasek dużej mocy.
    Stosowałem do podświetlenia pokrywy akwarium taśmę 3528 neutralną IP67 z regulacją mocy na szeregowych diodach. Po tygodniu wszystkie taśmy poszły do śmietnika - woda podeszła pod silikon i zniszczyła PCB. Po naklejeniu następnych
    Moglibyście trochę doradzić, co można a czego unikać?

• #2 04 Kwi 2016 13:41
    WędkarzStoLica
    Poziom 28  

Oprawy halogenowe nie będą lepszym wyborem?
    Z 6szt i w to LED z trzonkiem GU10.
    10cm to akurat miejsce na takie oprawy.

• #3 05 Kwi 2016 21:52
    Andrzej42
    Poziom 23  

No cóż, chyba nikt nie używa taśm LED, więc wrzucę kilka zapytań: Jaką oświetlenie LED kupić? Jaką oświetlenie LED kupić? Jaką oświetlenie LED kupić? Jaką oświetlenie LED kupić? Jaką oświetlenie LED kupić? Jaką oświetlenie LED kupić?
    Jutro jeszcze kilka z mojej hurtowni.
    A halogenów raczej nie chcę: za wysokie.
    Myślałem raczej o taśmach opartych na 3014 lub 5050 czy 5060.
    Swego czasu wstawiłem taśmę 600LED w oprawce z dekielka od kanału 12mm, ale mi się po 3miechach wypaliły. Z innymi nie mam większych problemów.
    Mój główny problem to dostępność miejsca montażu, więc chcę, aby było niezawodne na maxa.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME