Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ampli Pioneer VSX323 + NBOX + TV Philips 50" brak dźwięku

Mike.2428 03 Kwi 2016 22:33 546 2
  • #1 03 Kwi 2016 22:33
    Mike.2428
    Poziom 2  

Witam

Temat teoretycznie prosty. Ilość kabli ograniczona do minimum. Nie trybi...
    NBOX (dekoder nc+) - TV ---- HDMI podpięte pod HDMI1 [nie ARC (sam obraz)]
    NBOX (dekoder nc+) - AMPLI ---- optyk.
    Oczywiście próbowane różne inne wariacje (optyk z TV do AMPLI). Jeden ci*l.
    Dźwięku nie ma.
    W NBOX 1080hdmi zmienione na 1080dvi.
    Skończyły mi się pomysły...

0 2
  • #2 05 Kwi 2016 10:55
    janeczekkk
    Poziom 21  

Nie lepiej podłączyć dekoder do amplitunera i wyjść z amplitunera do tv przez hdmi out ?

0
  • #3 05 Kwi 2016 19:31
    Mike.2428
    Poziom 2  

Masz rację. Wtedy wszystko by grało tylko:
    - wszystkie trzy piloty w użyciu. WŁĄCZ TV (pilotem od tv), WŁĄCZ AMPLI (pilotem pioneer), WŁĄCZ DEKODER (pilotem nc+). Przyciszanie Canal +, pilotem AMPLI (z dekodera nie działa), przyciszanie reszty kanałów pilotem z dekodera... CIĄGŁE MACHANIE PILOTAMI !!!

- druga (ważniejsza) kwestia. Mam podpięty komp przez DVI--HDMI do TV. Jak chcę obejrzeć film z kompa po przełaczeniu na właściwe HDMI nie mam dzwięku. Pod ARC miałem podpiety dekoder więc podpialem kartę dzwiękową z AMPLI osobnym kabelkiem. Dzwiek jest ;) Ale to nic. By obejrzec z dzwiekiem cos z kompa musze wypiac HDMI z DEKODERA. Paranoja.

Sądziłem, że optyk ułatwi ten proces i wszystko bedzie działać. Dlatego moje kombinacje.

Dodano po 19 [minuty]:

Dobra ludziki. Rozwiązałem problem. Otóż:
    - (naiwnie) założyłem, że konfiguracja ustawień dzwięku TV -- AMPLI -- DEKODER w Pioneer VSX-323 odbywa się w zakładce "TV". Błąd. Opcje ustawienia optyka jako aktywnego sygnału odbywa się TYLKO w zakładkach SAT/CBL lub DVD. Po zmianie na O1 zagrało aż miło.

Mam nadzieję, że kiedyś to pomoże zaoszczędzić paru godzin życia.

Pozdrawiam.

1