Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 407 1.6 hdi "błąd poprawy jakości spalin"

tom.law 03 Apr 2016 23:19 5628 3
    tom.law
    Level 1  
    Witam, jestem tu nowy, dużo czytałem ale nigdy nie pisałem jednak teraz awarie mojego Peugeota mnie przerosly. W sumie nie tylko mnie bo mechaników również. A zaczęło się całkiem niewinnie:
    W grudniu zauważyłem ze auto Peugeot 407 1.6 hdi przebieg podobno 140 tys ale może i być z 300, delikatnie faluje na wolnych obrotach, np gdy stawałem na swiatlach. Pewnego dnia jadąc do pracy auto zgasło na światłach i nie udało mi się go odpalić. Dodam że miałem mało paliwa i myślałem ze mi po prostu braklo. Jednak nie, dolanie 15 litrów nie pomogło. Na szczęście miałem plaka i udało się go odpalić z jego pomocą jednak po puszczeniu pedału gazu gaslo. Auto trafiło do mechanika zajmującego się podobno francuskimi autami, który swoją naprawę zaczął od wymiany pedału gazu... i cudowaniu. Zabrałem mu auto i oddałem innemu Panu którego mi polecono. Zaczął od wymiany wtryskow, wszystkich olei, filtrów i regeneracji pompy paliwa. Po złożeniu dalej nie było tak jak powinno i pozatykalo ponownie wtryski wiec wyczyscil je i cały układ paliwowy, od baku po silnik. Niby ok, 3 tys zł jestem lżejszy ale jeżdżę. ... niestety tylko tydzień bo wyskoczył błąd poprawy jakości spalin. Coś poczyscil, pogrzebal i znowu po tygodniu to samo. Auto wchodzi w tryb awaryjny, auto gasnie i bez plaka nie ruszy. Jednak porobiło się tak ze po odpaleniu na plaka auto przejechało 100/200 m i ponownie stop. Mechanik stwierdził że egr. Mówię ok, kupiłem nowy mechanik wymienił i ledwo wyjechaliśmy z placu a tu stop! Po ostrych moich słowach stwierdził że jeszcze go zostawi i doprowadzi do dobrego stanu. Okazało się ze znowu musiał wymienić pompę i wtryski bo ponownie padły (juz na swój koszt). Wczoraj oddał auto jednak po przejechaniu ok 150km czarny dym z wydechu, początkowo pojawily sie problemy z odpalaniem żeby po kolejnych 30 znowu zgasl i nie chciał się normalnie odpalać. Dopowiem ze błąd powrócił. Może ktoś mi pomoże co z tym zrobić bo mi przychodzi tylko pomysł żeby go spalić ale kasy szkoda...
    filozof97
    Level 10  
    "Błąd poprawy jakości spalin" wskazuje na zapchany filtr cząsteczek stałych. W wypadku Peugeota i Citroena należałoby go zmienić na nowy (tak zaleca producent) lub wyjąć, wpuścić do środka szlauch i zostawić z lejącą się wodą na pół godziny (tak wskazują forumowicze, poszukaj "mycie fap").

Mhm, jako, że jest to filtr "mokry" to mógł się skończyć płyn Eolys- wpuszczany co jakiś czas do filtra, w celu dopalenia sadzy- przez co doszło do jego zapchania sadzą, której silnik nie ma jak "rozpuścić".

Należałoby wóz podłączyć pod Lexię (komputer do Peugeota i Citroena), wówczas można sprawdzić stopień zużycia FAP i poziom płynu.
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    filozof97 wrote:
    wpuścić do środka szlauch i zostawić z lejącą się wodą na pół godziny (tak wskazują forumowicze, poszukaj "mycie fap").

Po raz kolejny fani pyrza nie popisali się , a co zrobią z trującym tlenkiem cezu , proponował bym żeby go skonsumowali osobiście.