Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie satelity na Astra 28.2 E

PawelO210 03 Kwi 2016 23:59 3675 7
  • #1 03 Kwi 2016 23:59
    PawelO210
    Poziom 8  

Drodzy koledzy/koleżanki

Mam problem ze znalezieniem satelity Astra 28.2 E. Posiadam antenę 90/100 cm i mieszkam we wschodniej części Polski. Posiadam układ multifeed tzw. "zeza", na którym mam trzy transpondery w kolejności: 13E, 19.2E, 28.2E. Transponder centralny to Astra 1 19.2E. Satelitę HotBird i Astrę 1 udało mi się znaleźć, ale problem mam z Astrą 28.2E. W jakiej odległości powinien znajdować się transponder 28.2E od 19.2E ? Proszę o zamieszczenie kilku zdjęć, może będą pomocne.

0 7
  • #2 04 Kwi 2016 00:51
    D214d3k
    Poziom 39  

znalezione w googlownicy .. było łatwo.
    Ustawienie satelity na Astra 28.2 E

1
  • Pomocny post
    #4 04 Kwi 2016 08:28
    Darek.S
    Poziom 31  

Po co aż tak naukowo i dokładnie. Oczywiście to trygonometria ale dla małych kątów całkiem zwyczajnie wyjdzie ci to ze zwykłej proporcji. Licząc zupełnie "na oko" jeśli Astra Hotbird to 6,2° a Astra Astra2 9° to odległość zeza Astry 2 to około 50% więcej niż zeza do Hb.. Przy zezie musisz pamiętać, że odchodzimy nie tylko na bok ale także w górę lub w dół w zależności od naszej pozycji geograficznej. Jest jeszcze skos konwertera do ustawienia. A jeśli chodzi o Astrę 2 to kilka wiązek zawsze było kierunkowych na wyspy i wymagały u nas anten co najmniej 180cm. Po ostatnich reorganizacjach jeszcze zawęzili i potrzeba 3m. Więc jeśli zależy Ci na BBC1 to zapomnij. Ale rzeczywiście sporo stacji anglojęzycznych działa ( Kraków). Tylko musisz ustawiać na transponderze, który ma zasięg u Ciebie. A z tym im dalej na wschód tym gorzej.

0
  • #5 04 Kwi 2016 11:51
    PawelO210
    Poziom 8  

Darku czy dobrze wyliczyłem odległości wg. Twojego opisu ? Nie uwzględniłem kąta. Chodzi tylko o odległość. Teraz mam tak: Hot Bird do Astra 1 = 9 cm, a więc jeżeli dobrze zrozumiałem Astra 1 do Astra 2 wyniesie 9 cm + 4,5 cm. Zerknij na obrazek

0
  • #6 04 Kwi 2016 11:53
    PawelO210
    Poziom 8  

A gdzie mogę sprawdzić zasięg satelity dla mojego obszaru, aby ustawić go na transponderze ? Rozumiem że chodzi o tą polaryzację. Przepraszam za dziwne pytania ale jestem zupełnie zielony w tych kwestiach.

1
  • #7 04 Kwi 2016 12:59
    simhak
    Moderator - SAT

Sprawdź co odbierasz na konwerterze centralnym i antenie skierowanej na 28.

1
  • Pomocny post
    #8 04 Kwi 2016 13:39
    Darek.S
    Poziom 31  

PawelO210 napisał:
    Darku czy dobrze wyliczyłem odległości wg. Twojego opisu ? Nie uwzględniłem kąta. Chodzi tylko o odległość.

Dokładnie ja tak to widzę. Tylko konwertery nie w jednej linii. W Krakowie Astra jest prawie dokładnie na południu zatem jest najwyżej. Inne satelity juz niżej zatem zezy do nich muszą być podniesione. I dokładnie to widać na zdjęciu zamieszczonym przez D214d3k. A jak jest u ciebie to zależy od Twojej szerokości geograficznej. Ale istotnych zmian być nie powinno

Dodano po 13 [minuty]:

PawelO210 napisał:
    A gdzie mogę sprawdzić zasięg satelity dla mojego obszaru, aby ustawić go na transponderze ?

Jest takie pismo "Satkurier"
    Ustawienie satelity na Astra 28.2 E Ustawienie satelity na Astra 28.2 E Ustawienie satelity na Astra 28.2 E
    Jak są gwiazdki przy transponderze to wymaga od na terenie Polski dużych anten a od roku nawet bardzo dużych...

0
  Szukaj w 5mln produktów