Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie satelity na Astra 28.2 E

03 Kwi 2016 23:59 5349 7
 • Poziom 9  
  Drodzy koledzy/koleżanki

  Mam problem ze znalezieniem satelity Astra 28.2 E. Posiadam antenę 90/100 cm i mieszkam we wschodniej części Polski. Posiadam układ multifeed tzw. "zeza", na którym mam trzy transpondery w kolejności: 13E, 19.2E, 28.2E. Transponder centralny to Astra 1 19.2E. Satelitę HotBird i Astrę 1 udało mi się znaleźć, ale problem mam z Astrą 28.2E. W jakiej odległości powinien znajdować się transponder 28.2E od 19.2E ? Proszę o zamieszczenie kilku zdjęć, może będą pomocne.
 • Poziom 39  
  znalezione w googlownicy .. było łatwo.
  Ustawienie satelity na Astra 28.2 E
 • Pomocny post
  Poziom 32  
  Po co aż tak naukowo i dokładnie. Oczywiście to trygonometria ale dla małych kątów całkiem zwyczajnie wyjdzie ci to ze zwykłej proporcji. Licząc zupełnie "na oko" jeśli Astra Hotbird to 6,2° a Astra Astra2 9° to odległość zeza Astry 2 to około 50% więcej niż zeza do Hb.. Przy zezie musisz pamiętać, że odchodzimy nie tylko na bok ale także w górę lub w dół w zależności od naszej pozycji geograficznej. Jest jeszcze skos konwertera do ustawienia. A jeśli chodzi o Astrę 2 to kilka wiązek zawsze było kierunkowych na wyspy i wymagały u nas anten co najmniej 180cm. Po ostatnich reorganizacjach jeszcze zawęzili i potrzeba 3m. Więc jeśli zależy Ci na BBC1 to zapomnij. Ale rzeczywiście sporo stacji anglojęzycznych działa ( Kraków). Tylko musisz ustawiać na transponderze, który ma zasięg u Ciebie. A z tym im dalej na wschód tym gorzej.
 • Poziom 9  
  Darku czy dobrze wyliczyłem odległości wg. Twojego opisu ? Nie uwzględniłem kąta. Chodzi tylko o odległość. Teraz mam tak: Hot Bird do Astra 1 = 9 cm, a więc jeżeli dobrze zrozumiałem Astra 1 do Astra 2 wyniesie 9 cm + 4,5 cm. Zerknij na obrazek
 • Poziom 9  
  A gdzie mogę sprawdzić zasięg satelity dla mojego obszaru, aby ustawić go na transponderze ? Rozumiem że chodzi o tą polaryzację. Przepraszam za dziwne pytania ale jestem zupełnie zielony w tych kwestiach.
 • Moderator - SAT
  Sprawdź co odbierasz na konwerterze centralnym i antenie skierowanej na 28.
 • Pomocny post
  Poziom 32  
  PawelO210 napisał:
  Darku czy dobrze wyliczyłem odległości wg. Twojego opisu ? Nie uwzględniłem kąta. Chodzi tylko o odległość.

  Dokładnie ja tak to widzę. Tylko konwertery nie w jednej linii. W Krakowie Astra jest prawie dokładnie na południu zatem jest najwyżej. Inne satelity juz niżej zatem zezy do nich muszą być podniesione. I dokładnie to widać na zdjęciu zamieszczonym przez D214d3k. A jak jest u ciebie to zależy od Twojej szerokości geograficznej. Ale istotnych zmian być nie powinno

  Dodano po 13 [minuty]:

  PawelO210 napisał:
  A gdzie mogę sprawdzić zasięg satelity dla mojego obszaru, aby ustawić go na transponderze ?

  Jest takie pismo "Satkurier"
  Ustawienie satelity na Astra 28.2 E Ustawienie satelity na Astra 28.2 E Ustawienie satelity na Astra 28.2 E
  Jak są gwiazdki przy transponderze to wymaga od na terenie Polski dużych anten a od roku nawet bardzo dużych...