Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porsche 924 - El.lusterka prawe nie działa

04 Kwi 2016 08:23 741 17
  • Poziom 8  
    Cześć mam problem , nie zmienia mi biegunów zasilania silniczka lusterka prawego ,tylko przychodzi albo + na obu kablach albo - .
    Tutaja wklejam schemat z innego forum
    http://rennlist.com/forums/924-931-944-951-96...f-the-wiring-for-the-power-mirror-switch.html
    Patrz też załącznik:
    Jeżeli zrobię tak jak na załączniku to prawe działa poprawnie.
    Nie bardzo wiem co to może być już ręce opadają
  • Poziom 8  
    sprawdzałem go miernikiem i jest przejście po przełączeniu nie ma czyli jest ok
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    924 to bardzo prosty samochód pod kątem elektryki. Najtrudniejsza jest naprawa podnoszenia reflektorów, jeśli coś się zepsuje. Reszta prosta jak instalacja w maluchu.
    Wymień przełącznik na nowy oryginalny (więcej jak 200 złotówek nie powinien kosztować) i po sprawie.
  • Poziom 8  
    przełącznik ten na środku czy do regulacji ???

Dodano po 1 [minuty]:

piotrek22101 napisał:
    Ten włącznik przełącza raz łączy środek z
    Lewym a raz z prawym. Oba działają.?

działają oba jeżeli podłącze tak jak w załączniku
  • Poziom 39  
    Ale oba lusterka razem ,czy osobno?
    Trzeba sprawdzić czy ten główny do
    ustawiania na wszystkich pinach daje to
    co potrzeba w danej chwili. Na dwóch przewodach ma pojawiać się plus i minus
    jak dajemy. W jedną stronę i minus i plus
    jak w drugą. Oraz ten trzypinowy pomierzyć. On ma przełączać pomiędzy
    lusterkami.
  • Poziom 8  
    jeżeli w przełączniku 3 pianowym przełączę na prawe lusterko odepnę kabel i dotknę kabla od lewego czyli zamkniecie obwodu przez silnik lewego lusterka to prawe chodzi , jeżeli przełączę na lewe i nie odepnę kabelka od prawego to chodzą oba
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Ale który przewód, jeden jest wejściem sygnału a dwa wyjściami,lewe i prawe.
    Jeżeli na wypiętym zewrzesz wejście z wyjściem L to ma iść lewe ,a jak z P to prawe. Jak nie ruszy na którymś to wina danego wyjścia. Wiązki w kierunku danego lusterka. Jak na obu zworkach zadziała
    to wina przełącznika.
  • Poziom 8  
    tak sobie myśle że teoretycznie coś jest z przełącznikiem ponieważ z niego wychodzą 2 plusy a nie plus i minus , ale dlaczego lewe chodzi a prawe nie
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Z tego 3 pinowego wychodzi albo plus albo
    Minus,zależy w którą stronę idą szkła.
    Z tego sterującego ma wychodzić plus i minus lub odwrotnie.
    W zależności w którą stronę przełączamy. Jeden przewód idzie
    bezpośrednio na oba lusterka,drugi jest przecinany tym trzypinowym.
  • Poziom 8  
    Głupio się przyznać ale zaje**łem . źle podłączony był przełącznik 3 piniowy . teraz wszystko działa tzn lusterka , ale fura przestała odpalać (zawsze podgórkę) :(.
    Dziękuję wszystkim za pomoc w naprowadzeniu mnie :)
  • Poziom 8  
    Dzięki :)jutro będę patrzył
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Sprawdź świece zapłonowe i zainstaluj mocniejszy naładowany akumulator. Jeśli twoja 924-ka ma wzmocnioną instalację możesz zastosować maksymalnie akumulator o pojemności 72Ah.

Samochód jest dość dojrzały wiekiem, sprawdź pompkę paliwową.

Swoją drogą? W jakim stanie jest ten samochód, że masz aż takie problemy?

Po za mazdą premacy w moim garażu stoi jeszcze targa 4s z 83 roku. Jeżdżę nią tylko w lecie, jak jest ładna pogoda. Od czasu do czasu śniedzieją styki w gniazdach bezpieczników, po za tym nic się nie dzieje z samochodem. Raz wymieniałem pompę paliwa i radio...
  • Poziom 8  
    Dzięki opanowałem nie stykał gdzieś bezpiecznik od pompy , w dobrym stanie jest , gdzieś zruszyłem bezpiecznik od pompy jak wymiałem bezpiecznik od lusterek :) . Miałem już sprawdzać świece itd ale zacząłem od najprostszego :)
  • Poziom 8  
    staram się wyuczyć taki nawyk w sobie , bo już nie raz sie rozbierało sporą cześć samochodu a na koniec okazała sie wtyczka itd. Ale można sie w taki sposób troszkę nauczyć , zapamiętać i poznać lepiej np samochód :)