Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aprilia SR 50 R Factory - Chłodzenie nie działa tak jak powinno

04 Kwi 2016 15:32 867 3
  • Poziom 6  
    Witam,
    Posiadam Aprilia Sr 50 R Factory 2008 (Ostatni Model)
    Przebieg 12500 Wtrysk
    Problem pojawia się z temperatura silnika, odpalam motor i osiąga temperaturę taka jaka powinna być i jest wszystko w porządku. Krótka przejażdka i po 2km temperatura rośnie. Nawet jak zatrzymam się temperatura nadal rośnie. Ale odkryłem wczoraj nowy szczegół, jak zauważam na liczniku ze temperatura rośnie ponad normę, odpuszczam manetkę i znowu dodaje gazu (czyli 3/4 razy puszczam i dodaje gazu) temperatura spada i wszystko wraca na jakiś czas do normy. Temperatura motoru dziwnie się zachowuje tylko i wylącznie podczas jazdy ciągiem i na postoju, ale podczas jazdy miejskie (ruszam hamuje) wszystko jest w porządku. Co może być przyczyna takiego zachowania? z góry dziękuje za zainteresowanie i ewentualna podpowiedz co zrobić aby wszystko wróciło do normy Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Pytanie jaki tam jest obieg płynu chłodzącego - grawitacyjny czy wymuszony jakąś pompką...

Mi to wygląda na zatrzaśnięty lub świrujący termostat...
  • Poziom 6  
    Jest Wymuszony Pompa Wody
  • Poziom 39  
    Zwróć uwagę na kilka rzeczy:
    1. Napęd pompki oleju/cieczy - w silnikach chłodzonych cieczą standardem jest wyrobienie się połączenia wałka pompy z kołem pasowym oraz przecieki uszczelniacza pompy. Pasek zębaty i koło pasowe podlega wymianie po przejechaniu pewnego przebiegu (nie pamiętam ile). Wymiana pompy w serwisie Piaggio z użyciem przyrządów specjalnych przebiega bez rozpołowienia silnika, w pozostałych przypadkach konieczne jest rozpołowienie.
    2. Przedmuchy uszczelki głowicy - wylot z głowicy jest w wyższym punkcie niż węże (zasyfonowany) dlatego posiada odpowietrznik, spaliny z nieszczelnej głowicy mogą stwarzać korek powietrzny dlatego ciecz nie płynie. Musisz sprawdzić czy w chłodnicy nie pojawiają się bąbelki spalin.