Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Corolla Verso - brak mocy

joker9039 04 Apr 2016 15:43 10149 10
    joker9039
    Level 10  
    Witam pomóżcie mi bo już nie mam cierpliwości do tego samochodu jest to Toyota Corolla Verso z 2003 r. 2.0 D4D jest problem że samochód nie może przekroczyć powyżej 3000 obr. i się zapala lampka silnika ,podłączał mechanik pod komputer nie ma żadnych błędów , to poradził mi żebym wymienił filtr paliwa i faktycznie pomogło chodził elegancko do momentu jak w trasę pojechałem a tu nagle znów to samo brak mocy i szarpanie teraz nie wiem czy wina ze coś w paliwie jest czy wina czegoś innego
    gieniapierda
    Level 23  
    Sprawdzić jeszcze raz filtr paliwa. Czy coś się na nim nie osadza (a jeśli to konkretnie co). Po za tym spróbuj zmienić stację paliw jeśli tankujesz w tym samym miejscu. Przerabiałem raz temat "plagi paliwowej" i powiem, że stacji paliw tej sieci bym nie podejrzewał o oszustwo na stężeniu paliwa (nazwy nie podaję). I tyle. Pozdr
    zubereq
    Level 15  
    Podłącz pod tester dedykowany dla Toyoty lub znajdź kogoś z takim testerem i przejedź się i niech on zobaczy w parametry co nie jest w normie.
    bandi21
    Level 30  
    jak świeci kontrolka to musi być błąd.
    joker9039
    Level 10  
    no mowie że błędu nie ma a stacje zmieniłem i wlałem lepsze paliwo to nie pomogło

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

a po wyłączeniu silnika i znów zapaleniu kontrolka silnika znika

Dodano po 2 [godziny] 32 [minuty]:

dodam jeszcze że dzisiaj jechałem to jak mu dodawałem gaz do dechy to obroty szybko rosły a prędkościomierz szedł powoli
    bandi21
    Level 30  
    Twój sprzęt diagnostyczny nie widzi błędu.Jeśli kontrolka się zapala to znaczy że w komputerze silnika zapisuje się błąd.Jak już wcześniej pisano zastosuj inny sprzęt.
    Wygląda na to że ślizga ci się sprzęgło.To ta druga usterka.
    gieniapierda
    Level 23  
    No cóż jak pracowałem w Assistance (stare dzieje) to we wszystkich książeczkach obsługowych samochodów różnych marek była ta sama informacja : "Zapalenie się żółtej kontrolki CHECK ENGINE oznacza przejście pracy silnika w tryb awaryjny. Należy się jak najszybciej zgłosić do ASO" . Jeszcze jedna, prowizoryczna metoda samodzielnej naprawy błędu elektroniki to było zdjęcie klemy akumulatora na 3 minuty. Niestety, bandi21 ma rację. Jedź do ASO Toyota i podepnij autko pod firmowy tester. Taka lampka sygnalizacyjna potrafi łapać spadki napięć w elektronice samochodu w 30u różnych podzespołach więc gdybać można długo i namiętnie. Natomiast, strzelam, że usterka będzie związana z mieszanką paliwową (zbyt ubogą) stąd poprawa chwilowa osiągów motoru auta po wymianie filtra paliwowego. Trzeba podpiąć pod komputer i musi pokazać kod błędu. Inaczej nic się nie zdziała.
  • Helpful post
    chruby4
    Level 10  
    Zaworki w pompie. Najlepiej wymien oba.
    bandi21
    Level 30  
    bardzo prawdopodobne że to zaworki SCV ale diagnostyka to podstawa.
    joker9039
    Level 10  
    no ostatnio wyjąłem filtr żeby zobaczyć czy syfu nie ma w paliwie ale nie widziałem i zamontowałem go z powrotem i znów odżył ale po kilku dniach znów to samo ,dużo czytałem i faktycznie prawdopodobnie będzie któryś z tych zaworów SCV ,widziałem że trochę kosztują a z czyszczeniem ich widziałem w internecie że tak robią pomorze to?