Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki Creative 5.1 5100 - jak poprawnie podłączyć?

04 Kwi 2016 16:49 3756 6
  • Poziom 3  
    Witam.
    Mam problem, iż mam 4 wejścia na głośniki przy subwooferze lecz mogę podłączyć tylko dwa, ponieważ gdy podłacze cztery to dwa z nich nie działają.
    Co może być tego przyczyna, I prosze o rozwiazanie.
    Pozdrawiam I z góry dziękuję.

(Nie działają głośniki gdy podłącze do: LEFT ->FRONT I REAR)
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Mam takie same i u mnie jest tak, tylko jest komplet głośników, czyli 5 "satelit" (przód lewy - prawy, tył lewy prawy centralny i subwoofer:
    Pierwsze gniazdo od lewej - zasilanie, następne gniazda to wyjścia głosników więc opis na nich jest, następne gniazda to (zielone zaznaczenie) "sterowanie z komputera" - połączenie z kartą dźwiękową - 3 kable - wtyczki zgodne z kolorani, a drugie końce podłączone do panelu tylnego przy komputerze do wtyczek/gniazd opisanych niżej.
    Ostatnie gniazdo, to podobne do PS 2 to gniazdo pokrętła głośności, a pokrętło to poziom basów.

niebieskie gniazdo - obsługuje głośniki tylne, (lewy i prawy) czyli wtyczka kabla czarna.
    zielone gniazdo - obsługuje głośniki przednie (lewy, prawy i centralny) czyli wtyczka kabla zielona
    różowa wtyczka - obsługuje subwoofer lub głośnik centralny w zależności od ustawień w panelu czyli wtyczka kabla żółta
    Dlatego tak "bez zgodnych kolorów" bo głośniki (urządzenie) Creativ, a karta realtek, ale wszystko działa jak należy, w panelu sterowniczym wybrane głośniki 5.1 i reszte ustawień jak na screenie.
  • Poziom 3  
    Dziękuję Ci bardzo. Pomogłeś jak I rozwiązałeś mój problem :)
    Pozdrawiam I owocnej pomocy innym :D
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    No to fajnie, :spoko: przypadkiem się udało, a co do pomocy to masz tam taki przycisk "Pom..." :oops:
  • Poziom 3  
    Chciałbym, lecz nie mogę, ponieważ: ,,Niestety konto jest nowe w naszym systemie" :(
  • Poziom 32  
    Nie ma sprawy, jak wszystko gra to możesz zamknąć temat to przybędzie Ci kilka punktów... :sm9:
  • Poziom 3  
    Ta odpowiedź jest rozwiązaniem:
    Mam takie same i u mnie jest tak, tylko jest komplet głośników, czyli 5 "satelit" (przód lewy - prawy, tył lewy prawy centralny i subwoofer:
    Pierwsze gniazdo od lewej - zasilanie, następne gniazda to wyjścia głosników więc opis na nich jest, następne gniazda to (zielone zaznaczenie) "sterowanie z komputera" - połączenie z kartą dźwiękową - 3 kable - wtyczki zgodne z kolorani, a drugie końce podłączone do panelu tylnego przy komputerze do wtyczek/gniazd opisanych niżej.
    Ostatnie gniazdo, to podobne do PS 2 to gniazdo pokrętła głośności, a pokrętło to poziom basów.

niebieskie gniazdo - obsługuje głośniki tylne, (lewy i prawy) czyli wtyczka kabla czarna.
    zielone gniazdo - obsługuje głośniki przednie (lewy, prawy i centralny) czyli wtyczka kabla zielona
    różowa wtyczka - obsługuje subwoofer lub głośnik centralny w zależności od ustawień w panelu czyli wtyczka kabla żółta
    Dlatego tak "bez zgodnych kolorów" bo głośniki (urządzenie) Creativ, a karta realtek, ale wszystko działa jak należy, w panelu sterowniczym wybrane głośniki 5.1 i reszte ustawień jak na screenie.