Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zipp pro 50 zatarty silnik czy to wina oleju ?

sergiusz1999Bbb 04 Apr 2016 17:39 1398 10
    sergiusz1999Bbb
    Level 5  
    Witam piszę z zapytaniem czy jest to możliwe zeby motor zatar sie po 30 km od remontu moj motor to zipp pro 50 wlany był olej 15w-40 platinium clasik mineralny
    sergiusz1999Bbb
    Level 5  
    On na tym cylindrze mial przejechane juz z 1000 km tylko kopniak byl zakladany i złożyłem wszystko zalalem innym olejem tym co napisalem i przejechalem z 20km silnik gorący bardzo mocno jak nigdy i po chwili stracil noc i koniec. Tylko nw czy to wina oleju
    Krzychu K.
    Level 22  
    wcześniej był jaki??? syntetyk??
    mineralnego przy docieraniu się używa tylko, możliwe że pierścienie tylko poleciały
    oleje do moto mają inne(lepsze)właściwości smarujące a ty wlał olej do auta???
    ja jak serwisuje skuterki sąsiadom to używa markowego CASTROL Power 1 Scooter 4T 5W-40
    http://castrol.scigacz.pl/CASTROL,Power,1,Scooter,4T,5W-40,20190.html
    sergiusz1999Bbb
    Level 5  
    Czyli że to wina oleju i co bym mial teraz do wymiany jak ostygl teraz to wszystko jest ok kompresja jest i pali dobrze do puki sie nie rozgrzeje
    sergiusz1999Bbb
    Level 5  
    No tak a rozbiore i wloze nowe czesci zloze zaleje olejem zatre i co. Chce miec pewbosc ze to wina oleju jest
    Krzychu K.
    Level 22  
    gdyby był lany olej do skutera/ motocykla prawdopodobnie byś nabijał kilometry na tym zestawie nadal....możliwe że zatarły sie panewki i korbowód,oględziny wystarczą,luz na zaworach odpowiedni???
    sergiusz1999Bbb
    Level 5  
    Tak wszystko jest dobrze. Po zatarciu cylinder tylko do wymiany pierscienie i tlok dobrze ze mam
    sergiusz1999Bbb
    Level 5  
    Kupiłem juz wszystkie części. Chciałem się zapytać czy da sie sprawdzic czy pompa oleju dobrze chodzi bez rozpalawiania silnika.
    sergiusz1999Bbb
    Level 5  
    Jeszcze chciałbym się zapytać jak do cylindra dostaje sie olej na smarowanie wiem ze jest pompka ale nawet nw ggdzie ona podaje itd. Nie przyglądalem sie temu powie szczerze szukałem na internecie jak to tam jest ale nigdzie nie ma.