Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 307 1.4 16V benzyna - Insufficient oil pressure

04 Apr 2016 20:29 5523 6
  • Level 6  
    Witam
    Mam ostatnio tak, że jak na autostradzie trochę auto zagrzeję i gdy zjadę i wcisnę sprzęgło na jakiś czas to dosłownie na sekundę pojawia mi się komunikat : "Insufficient oil pressure" co dosłownie znaczy niewystarczające ciśnienie oleju. Nie wiem czym to jest spowodowane. Dziś nawet zaświeciło mi się bez jazdy autostradą, jednak było ciepło to może się auto zagrzało. Co chwilę sprawdzam stan oleju, jednak może on być niedokładny, ponieważ bagnet jest powyginany, bo nie schodzi prosto na dół, tylko po łuku. Mogłem przez to właśnie dolać za dużo oleju. Może to być tym spowodowane? Także czasem zaświeca mi się check engine z komunikatem : "Anti pollution fault". Po sczytaniu błędu okazuje się, że jest to P0170, który mówi, że jest to chyba błąd dawkowania mieszanki paliwa, bank 1(chyba jakoś tak) co wskazuje na sond lambdę. Wymieniłem, sondę lambdę, dalej wyskakiwało to sie okazało, że kabel był przerwany przy sterowniku to mi to zrobili ci co mi zakładali gaz i dalej mi czasem wyskakuje, jednak bardzo rzadko. Jak dałem im wtedy auto to poprosiłem ich o wymianę filtrów i oleju, co zrobili, a gdy wracałem do domu to przygrzałem trochę autem na autostradzie to gdy zjechałem, to komputer zaczął ogólnie wariować, kontrolki z olejem mi się wyświetlały co kilka sekund, jednak po kilku minutach to ustało. Olej mam 5W40.
    Pozdrawiam
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 27  
    Jak jest za dużo oleju to ciśnienie nie będzie świecić, stan oleju sprawdź dokładnie bo to jest podstawa, może poprostu czujnik ciśnienia wariuje i tak się dzieje.
  • Level 2  
    Witam mam problem ze swoim 307 1.6 benzyna,po przejechaniu jakiejś odległości i nagrzaniu silnika pojawia się alarm dźwiękowy i zapala się na wyświetlaczu ,,oil pressure,, stop,kolego jak u Ciebie z tym tematem rozwiązałeś to jakoś?pozdrawiwm Mariusz
  • Level 34  
    Masz dwie opcje.Albo pada silnik albo pada czujnik.Bo wątpię bys jeździł bez oleju.Żadnemu nie przyszło też do głowy by zmierzyć ciśnienie smarowania.
  • Level 2  
    Dziękuję za odp.sluchaj kolego mam jeszcze jedno pytanie z jakim momentem należy dokrecic pokrywe zaworów i w jakim układzie należy zacząć dodkręcanie śrub, jutro zmieniam.uszczelke i nigdzie nie.moge znaleźć tej informacji,jeszcze raz dzięki za pomoc pozdrawiwm
  • Level 34  
    Max 10 nm jak śruba 6.Małą grzechotką dokręcisz na wyczucie i też będzie.Po przekątnej kręcisz żadnej filozofii.
  • Level 2  
    Wielkie dzięki kolego,wszystkiego dobrego życzę 😉