Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepalające się źródła światła w kuchni

stasznik41 04 Kwi 2016 20:55 1167 11
  • #1 04 Kwi 2016 20:55
    stasznik41
    Poziom 9  

Witam,
    Mam nową instalację w miedzi w domu. w kuchni ma oświetlenie halogenowe - 6 lampek. kilka miesięcy temu założyłem źródła ledowe z uwagi na mały pobór prądu. jednak w ciągu ostatniego tygodnia spaliło się 4. Nie wiem co jest grane.. ???? W innych pomieszczeniach mieszkania jest ok. Tylko w kuchni palą się nagminnie lampki sufitowe.

Co to może powodować?

0 11
  • #3 04 Kwi 2016 21:27
    STINGER
    Poziom 14  

stasznik41 napisał:
    Witam,
    Mam nową instalację w miedzi w domu. w kuchni ma oświetlenie halogenowe - 6 lampek. kilka miesięcy temu założyłem źródła ledowe z uwagi na mały pobór prądu. jednak w ciągu ostatniego tygodnia spaliło się 4. Nie wiem co jest grane.. ???? W innych pomieszczeniach mieszkania jest ok. Tylko w kuchni palą się nagminnie lampki sufitowe.

Co to może powodować?

Powodem może być brak wentylacji...

0
  • #4 04 Kwi 2016 21:27
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Masz nieodpowiednie oprawy.

0
  • #5 04 Kwi 2016 21:56
    stasznik41
    Poziom 9  

W innych pomieszczeniach mam różne oświetlenie. w jednym pokoju świetlówki philipsa - od wielu lat te same. W drugim pokoju zwykłe żarówki, w trzecim także zwykła. Tam zjawisko przepalania jest bardzo żadkie. Natomiast w kuchni zaczęła się jakaś cza4rna seria. w kuchni mam halogenowe punktowe oświetlenie w którego prawach zamontowałem od jakiegoś czasu ledy. N zaczęło fiksować i palić żarówki. Ledy które zaczęły nagle padać to: jakaś firma TB Rohs kupione w Castoramie oraz jakiś halogen no-name kupiony w castoramie. W tym samum czasie padła żarówka halogenowa lampce wiszącej w kuchni która była podłączona do zwykłego gniazdka. W kuchni są takie urządzenia jak lodówka, zmywarka, mikrofala a więc standard.

0
  • #6 04 Kwi 2016 22:13
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Kolego jak po pół godziny świcenia LED ręką nie dotkniesz LED to masz złe oprawy.
    W tamtym tygodniu przeprowadzałem test, wyszło h... o jak zwykle,
    LED bez oprawy na stole mają temperaturę ok 75'C natomiast w oprawie metalowej ok 105'C
    Co prowadzi do spalenia LED w 3 miesiące.

0
  • #8 06 Kwi 2016 20:23
    Sabre
    Poziom 18  

@stasznik41 w jaki sposób są zasilane te ledowe zamienniki halogenów?

0
  • #10 06 Kwi 2016 23:23
    Sabre
    Poziom 18  

@stasznik41 nie odpowiedziałeś na pytanie. Czym były zasilane halogeny, z jakiego zasilacza? Transformatorowego czy elektronicznego?

0
  • #11 06 Kwi 2016 23:27
    stasznik41
    Poziom 9  

Przepraszam., to obwód w napieciu 230v bez zasilacza.

wymieniłem spalone ledy, założyłem takie które nie mają tzw. blokady temperaturowej.. i na razie wszystko ok. ale na zewnątrz temperatura niższa więc się zbytnio nie nagrzewają w oprawach. Zobaczymy co dalej.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo