Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porwane ścieżki w samsung galaxy grand prime

garg6 04 Kwi 2016 21:57 1476 7
  • #1 04 Kwi 2016 21:57
    garg6
    Poziom 4  

Witam wszystkich użytkowników

W wyniku upadku wyrwało się gniazdo w telefonie (zakupiłem nowe na allegro). Po próbie lutowania telefon uruchomił się, Wyświetlił się komunikat o słabej baterii, dlatego podłączyłem go do ładowarki i wyskoczył komunikat : Porwane ścieżki w samsung galaxy grand prime, po chwili telefon wyłączył się i już nie wstaje. Pomiar miernikiem wykazał że bateria jest naładowana. Obstawiam że jest to wina źle przylutowanego pinu który zaznaczyłem na obrazku: Porwane ścieżki w samsung galaxy grand prime
    W płytce ścieżki idą przez przekrój pionowy płyty. I teraz pytanie macie pomysł jak to naprawić ? A może ktoś posiada schemat tej płyty? mógłbym to zmostkować lecz nie mam pojęcia gdzie idzie ta ścieżka :( Z góry dziękuję za każdą pomoc

P.S: jestem nowym użytkownikiem i proszę o wyrozumiałość i jednocześnie o skomentowanie jak coś źle napisałem/wytłumaczyłem lub dodałem nie do tego działu :)

0 7
  • #2 06 Kwi 2016 22:26
    dernis
    Poziom 15  

Masakra.. Złącze do wymiany.. Jasne że nie jest przylutowane.. Środkowe styki tzw BSI służą do kontroli ładowania. Pad jest raczej uszkodzony. Trzeba krosować. Porwane ścieżki w samsung galaxy grand prime

pierwszy gold pin na diodę, a drugi idzie na rezystor.

0
  • #3 07 Kwi 2016 17:35
    garg6
    Poziom 4  

od lewej strony : na pierwszym chwyciłem kawałek ścieżki, drugi pad jest cały, trzeci nie wiem gdzie idzie, mógłbyś zaznaczyć kreską na moim zdjęciu ?(chodzi o diodę od aparatu ? :O ), czwarty te z jest cały, działa bo sprawdzałem miernikiem i faktycznie idzie na rezystor. Teraz od sukcesu dzieli mnie jeden krok- zmostkowanie 3 ścieżki. Mam nadzieję, że pomożesz :)

0
  • #4 07 Kwi 2016 18:48
    dernis
    Poziom 15  

3 Pin połączony jest z prawą stroną rezystora licząc złącze od lewej strony zdjęcia.

0
  • Pomocny post
    #6 07 Kwi 2016 19:42
    dernis
    Poziom 15  

NIE!!!! zaznaczyłem

0
  • #8 24 Cze 2016 22:09
    garg6
    Poziom 4  

po długim czasie udało mi się to zmostkować, lecz po podłączeniu ładowarki telefon zaczyna wibrować sam z siebie, a po wciśnięciu przycisku power uruchamia się do napisu samsung galaxy grand prime i gaśnie. Udało mi się uruchomić download mode i wgrać nowy soft odinem. Wszystko poszło ok. Gdy telefon jest odłączony od ładowarki to nic sie nie dzieje (czarny ekran 0 reakcji). Według mnie zrąbane jest jednen styk. Mógłbym poprosić o pomoc ?

0