Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z alarmem( - Honda Civic VI 2000rok 1.4i)

mariuszkam 04 Kwi 2016 22:02 1311 10
  • #1 04 Kwi 2016 22:02
    mariuszkam
    Poziom 14  

Mam problem z alarmem w Hondzie Civic VI z 2000 roku. Parę miesięcy temu, przestał
    działać jeden z pilotów( ciągle świeci kontrolka na pilocie). Dzisiaj odmówił posłuszeństwa drugi z pilotów. Bateria sprawdzana (dobra)
    Zrobiłem zdjęcia centralki, ale nie znalazłem nigdzie nazwy producenta. Czy ktoś na podstawie zdjęć może stwierdzić jaki to alarm...?
    Jaka może być przyczyna usterek pilotów...? Czy jest możliwość ich naprawy...?

0 10
  • #2 04 Kwi 2016 22:19
    piotrek22101
    Poziom 39  

Sądząc po pilocie to alarm Prestige. Nie pamiętam
    wszystkich symboli,ale chyba jeszcze są dostępne.
    Co do naprawy to przypuszczam źe
    nowe piloty. W naprawy mało kto się
    bawi. Co do cen to są różne,w zależności od producdota ,dystrybutora.

0
  • #3 05 Kwi 2016 06:43
    mariuszkam
    Poziom 14  

Zapewne dwa piloty plus programowanie, przewyższa koszt całego alarmu...mowisz, że są jeszcze w sprzedaży, to moze lepiej jest kupic cały nowy alarm i tylko wpiąć w kostkę po starym alarmie...?

Dodano po 4 [minuty]:

A co siada w takich pilotach..?
    Centralka odcinała rozrusznik, ale po wypięciu można było uruchomić silnik...trochę to dziwne, bo chyba większość alarmow po demontażu nie pozwala na to...przynajmniej tak powinno być.

Dodano po 14 [minuty]:

Centralka odcinała rozrusznik, ale po wypięciu można było uruchomić silnik...trochę to dziwne, bo chyba większość alarmow po demontażu nie pozwala na to...przynajmniej tak powinno być.

0
  • #4 05 Kwi 2016 07:09
    piotrek22101
    Poziom 39  

Gdzieś jest przekażnik który odcina gdy alarm wyje. Są takie alarmy po których wypięciu można odpalić. Trzeba poszukać
    kto na tamtym terenie ma je alarmy żeby
    taki sam był. Chyba że przez alle... kupisz
    identyczny patrząc na wtyczkę. Co do
    pilotów nie naprawiałem nigdy,zawsze
    wymieniałem.

0
  • #5 05 Kwi 2016 07:54
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

mariuszkam napisał:

A to wszystko zależy od wielu czynników, starość, wilgoć, wstrząsy, ekstremalna eksploatacja itp.
    Pękają ścieżki na PCB, zimne luty, uszkadzają się tranzystory, LED, uszkadza się koder, rozstraja lub uszkadza się trymer...
    mariuszkam napisał:
    Czy jest możliwość ich naprawy...?

Zazwyczaj tak, jednak nie zawsze cena takiej usługi jest satysfakcjonująca dla klienta. Zawsze tańszym rozwiązaniem jest zakup nowego pilota, jednak w tym przypadku raczej już nieosiągalny.
    mariuszkam napisał:
    po wypięciu można było uruchomić silnik

Całkowicie normalny objaw w tym modelu - zewnętrzny przekaźnik z blokadą na stykach NC.
    mariuszkam napisał:
    kupic cały nowy alarm i tylko wpiąć w kostkę po starym alarmie...?

Nie kupisz już nigdzie nowego Prestige'a APS 150 chyba że jakiś "leżak magazynowy" za bardzo duże pieniądze.
    Innego systemu pasującego jako "plug & play" nie ma na rynku.

0
  • #6 05 Kwi 2016 08:47
    mariuszkam
    Poziom 14  

To mnie kolego nie pocieszyłeś, liczylem na tanią...w miarę i szybką naprawę.
    Wrzuciłem zdjęcia centralki...

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 47 [sekundy]:

Dodano po 51 [sekundy]:

0
  • #7 05 Kwi 2016 09:02
    piotrek22101
    Poziom 39  

Na Żelaznej w Warszawie jest serwis, może tanio wyjdzie naprawa.

0
  • #8 05 Kwi 2016 09:53
    mariuszkam
    Poziom 14  

Piotrek a czy widziałeś kiedykolwiek, aby serwis zrobił coś tanio...? Po znajomości moze i zrobią. Na stronie mają napisane, ze ceny alarmow zaczynajasie od 400 pln. Taniej jest kupić alarm na Wolumenie i samemu zamontować...o ile ma sie schemat instalacji w aucie.
    Zadzwonię do nich i sie zapytam...czy na pewno siedzi ten alarm, który wskazałeś...?

Dodano po 1 [minuty]:

Programowanie pilotów, kiedyś sie pytałem do Predatora jak mi padł w Lanosie. Cena jednego to 200 pln.

Dodano po 9 [minuty]:

Pomylilem sie na moją korzyść, dzwoniłem do nich. Naprawa pilotów od 30-60 a programowanie ok 50. Czyli jeszcze nie tak dużo.

0
  • Pomocny post
    #9 05 Kwi 2016 10:23
    piotrek22101
    Poziom 39  

Alarm można dostać nawet poniżej 100zł.
    Tylko trzeba przelutować. Schematy są w necie,trzeba tylko porównać kolory we wtyku.

0
  • #10 05 Kwi 2016 10:34
    mariuszkam
    Poziom 14  

Podjade do nich i niech naprawią mi piloty, tak chyba bedzie najtaniej.

0
  • #11 12 Kwi 2016 08:06
    mariuszkam
    Poziom 14  

Witam ponownie, aby zakończyć temat chciałbym poinformować, że naprawiłem piloty. Cena to 70 zł. W jednym na pewno wymienił przycisk, w drugim nie zauważyłem żadnych zmian. Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc.

0