Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers WRDP 11 - 2 B, zimma woda po gorącej

04 Apr 2016 22:30 993 4
 • Level 6  
  Mam pytanie, kupiłem ogrzewacz wody Junkers WRDP 11 - 2 b. Nie dość, że długo czeka się na ciepłą wodę, to robi taki numer: Puszczam wodę z prysznica - robi się i jest gorąca. Zakręcam. Następnie przy spłukiwaniu najpierw jest gorąca, a następnie, mimo płomienia na full, przez dobrą chwilę zimna, a potem wraca gorąca. Miałem wcześniej z wiecznym płomykiem i takiego numeru nie było.
 • Level 40  
  Pewno jest takie oprogramowanie pieca. Mam coś podobnego. W kilkuletnim kombi-boilerze VOKERA (CW + CO) po każdym grzaniu piec musi wychłodzić wymiennik ciepła. Nawet latem po zakręceniu cieplej wody przez kilka sekund boiler chłodzi wymiennik wodą z centralnego ogrzewania (mimo, że ogrzewanie jest wyłączone). Kiedyś sie nawet nieźle wkurzyłem, bo rozbebszylem kaloryfery a tu cieplej wody nie ma bez ciśnienia roboczego w instalacji grzewczej.
 • Level 36  
  Niemożliwe. Mam podobny piecyk (tylko nieco większy - WRDP 14-2B) i działa bez zarzutu (mam go ponad 5 lat i nie było nawet wymiany baterii zapłonowych). Wszystko to wydaje się być dziwne. Może nie jest to dosłownie zimna, lecz mniej ogrzana. A propos, to jaka jest bateria przy prysznicu? Może termostatyczna i jest z wadą? Piecyki tego typu posiadają modulację płomienia (czyli gdy się nieco przykręci kran, płomień się zmniejsza, by przyrost temperatury wody był mniej więcej równy). Może być też to, że zimna woda ma nierówną temperaturę (letnia, potem lodowata, potem znów letnia) a przyrost temperatury jest równy, więc ciepła woda będzie miała nierówną temperaturę.
 • Heating systems specialist
  Normalna praca urządzenia z zapłonem elektronicznym. Po wyłączeniu na moment i ponownym załączeniu, następuje procedura zapłonu a to powoduje przepływ porcji zimnej wody. W urządzeniach starego typu, ze tzw. "świecą" tego objawu nie ma, bo nagrzewnica cały czas jest wygrzewana. Dla mnie terma ze "świecą", to terma z komfortem cw, bo ciepła woda o wiele szybciej. Miałem nawet przypadek że klient po założeniu termy WRDP11-2B wymusił na mnie, wymianę na termę świeczkową W11-2E, bo nie mógł się pogodzić że traci wodę przez zapłon elektroniczny. Wszystko jest OK.
 • Level 36  
  Terma ze świeczką to jednak palenie się świeczki non-stop i wzrost zużycia gazu (szczególnie dużo zużywały najstarsze piecyki PG-3 i PG-4, gdzie była podwójna świeczka - jeden płomień na palnik a drugi - niżej - na bimetal i praktycznie ta świeczka spalała 3-krotnie więcej niż wieczka pieca PG-6). Nieraz - jak płomień świeczki był duży - to pierwsza woda ze świeczka wręcz parzyła. Co do "tracenia wody', to lepiej nie przesadzać z oszczędzaniem wody, ponieważ moda na jej oszczędzanie przyczynia się do coraz częstszych problemów z kanalizacją (zapychanie się syfonów a nawet pionów). Dużo wody, to dobrze przepłukane rury kanalizacyjne.