Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Ducato 3,0 160 km - Nie ma mocy kręci się tylko do 3100 obrotów

zabka_2008 05 Kwi 2016 01:08 2523 1
  • #1 05 Kwi 2016 01:08
    zabka_2008
    Poziom 2  

Witam , kupiłem silnik cały kompletny wraz z całym osprzętem i okablowaniem 3.0 160 km z 2010 roku . Zamontowałem go w Ducato z 2007 roku który wcześniej posiadał taki sam silnik , silnik który kupiłem stał dosyć długo w aucie po wypadku , na początek gdy już wszystko poskładałem odpalał i gasł , okazało się ze regulator ciśnienia paliwa na pompie , wymieniłem i sukces , silnik odpala idealnie , chodzi pięknie , równo , cicho , nie kopci , ale gdy wybrałem się na jazde próbną dostrzegłem kolejny problem , auto nie ma mocy , tak jakby turbo się nie załączało , i kręci sie tylko do 3100 obrotów dalej nie idzie , co może być przyczyną ? Sprawdzałem węże , wszystko ok , wężyk przy turbo również ok , na komputerze 2 błędy , P0135 , P0638 . Sonda oraz przepustnica , Myślę nad czujnikiem doładowania turbo może jest zapchany . Obserwując cięgno idące od gruszki do turbiny podczas pracy i gazowania nie rusza się , ( tak ma być ? ) Gdy zdjąłem ten krótki wężyk który idzie do gruszki i przytknąłem palec mam wrażenie ze dmucha , ( nie powinno ssać ? ) Sam nie wiem co robić . Prosze o Pomoc , Dziękuje i Pozdrawiam

1 1
  • #2 05 Kwi 2016 03:58
    Hektar Zahler
    Poziom 32  

W razie awarii przepustnicy zmotoryzowanej centralka redukuje osiągi silnika, aby uniknąć jego możliwego uszkodzenia (chodzi po prostu o ochronę dpf) ponadto działa to jak klapa gaszenia w zwykłym jtd. Do sprawdzenia czy na kostce przepustnicy jest tam + i masa. I czy po przekładce pinologia się zgadza..

2