Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C5 1,6 z FAP - czujnik korka paliwa

05 Kwi 2016 06:49 1455 4
  • Poziom 10  
    Dzień dobry. Mam pytanie, czy ktoś z szanownych forumowiczów może mi podpowiedzieć jaka jest budowa czujnika korka paliwa w C5 1,6 HDI z fap? Chodzi mi o to, czy jest to np. kontaktron czy może cewka, albo inne rozwiązanie. Potrzebuję w swoim aucie sprawdzić sprawność czujnika. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Jest to kontaktron, łatwo sprawdzić omomierzem kostka jest o ile mnie pamięć nie myli pod prawym, tylnym siedzeniem... sprawdź czy magnesy nie wyleciały z korka..
  • Poziom 10  
    Dzięki za info :) Właśnie w tym sęk, że omomierz nie wykazuje przejścia :( magnesy są na miejscu. Wtyczkę pod tylnym siedzeniem znalazłem już wcześniej i na niej sprawdzałem przejście, sam czujnik też jest na swoim miejscu tzn w siedlisku przy korku, dlatego zastanawiałem się nad ewentualnością, czy producent nie zastosował np. jakiś bardziej skomplikowany element jako czujnik pola magnetycznego. Ale skoro jest to kontaktron, to już jakbym był w domu. Sprawdzę jak wszystko zachowa się gdy zbocznikuję czujnik. Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Najlepiej zapiąć lexie i obserwować parametry rzeczywiste..
  • Poziom 10  
    Okazało się, że czujnik był w porządku, tylko jeden z przewodów pomiędzy czujnikiem a wtyczką był uszkodzony, w miejscu pomiędzy bakiem a karoserią, nie dość że był zgnieciony jakby ktoś potraktował go młotkiem, to skorodowany (próchno zamiast przewodu wewnątrz izolacji ) na odcinku około 7 cm od miejsca zgniecenia. Wstawiłem mostek, sygnał przejścia pojawił mi się na wtyczce. Teraz tylko lexią sprawdzić, oraz skasować błędy. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam i zamykam temat.