Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FUNAI LT6-M22BB/2 - Telewizor nie włącza się.

05 Kwi 2016 16:05 4440 4
  • Poziom 14  
    W TV FUNAI LT6-M22BB/2 podczas próby włączenia miga zielona dioda około 10-ciu razy po czym przechodzi w diodę czerwoną i tak w kółko. Ekran się nie rozświetla.
    Poniżej zamieszczam zdjęcia płytek drukowanych a w załącznikach instrukcja obsługi wraz ze schematami.
    FUNAI LT6-M22BB/2 - Telewizor nie włącza się. FUNAI LT6-M22BB/2 - Telewizor nie włącza się. FUNAI LT6-M22BB/2 - Telewizor nie włącza się. FUNAI LT6-M22BB/2 - Telewizor nie włącza się. FUNAI LT6-M22BB/2 - Telewizor nie włącza się.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 14  
    Po oględzinach płytek nie zauważyłem na nich nic podejrzanego, brak przepaleń, napuchniętych kondensatorów. Bezpiecznik na płytce sprawny. Jeżeli chodzi o pomiar to proszę w miarę możliwości nakierować co mogę pomierzyć.

Dodano po 3 [godziny] 39 [minuty]:

Wyczytałem, że uszkodzony może być element Q405 oznaczony na elemencie jako 2215. W jaki sposób mogę go sprawdzić ?

Dodano po 8 [minuty]:

Czy te wartości koło nóżek tego elementu to wartości napięć względem masy ?

Dodano po 30 [sekundy]:

Dodano po 18 [minuty]:

Na początek zalazłem przepalony bezpiecznik SMD F401 o 3,15 A.
    Czy mogę wlutować w to miejsce prowizoryczny bezpiecznik o takiej wartości w celu sprawdzenia czy problem był tylko w przepalonym bezpieczniku ?

Dodano po 22 [minuty]:

Przylutowałem prowizoryczny bezpiecznik, włożyłem wtyczkę od TV do kontaktu i od razu dało się słyszeć dość głośne piszczenie z okolicy płytki. Telewizor nie reaguje na power switch i zamiast wartości 22 V na bezpieczniku, pojawiło się tylko około 0,5 V.
  • Moderator
    Przekonałeś się więc, że bezpiecznik "sam się nie spalił", co powinno być oczywiste. Pozostaje więc wyszukanie przyczyny - co obciąża ten obwód.