Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 1.7 CDTI Z17DTH 101 - Chip tuning Astry - gotowe mapy

05 Kwi 2016 16:32 3546 11
  • Poziom 6  
    Witam
    Czy posiada ktoś gotową mapę tuningową tzn po modyfikacji do Astry H z silniczkiem 1.7 CDTI 101Koni z17dth ze sterownikiem SW: 1037382477 EDC19c9 ? Narazie tak na próbę mojego nowego interfejsu KESS v2

Pozdrawiam
    Radosław
  • Poziom 25  
    Jeśli Kess China to uważaj z C9 po OBD. Najlepiej BDM. Zrób sobie kopię sterownika i dopiero się baw. Zawsze postawisz nan nogi wrazie wpadki.
  • Poziom 6  
    Niestety mój sterownik jako jeden z nielicznych nie ma opcji odczytu zawartości, kess może tylko zapisać dane (mam opcje ID oraz WRITE) - nie mam opcji READ

Kess clone
  • Poziom 25  
    No właśnie. Kup sobie BDM 100 i zrobisz tym kopię sterownika. Chyba ,że chcesz wydać więcej to Galletto 4 albo K-TAG. Wtedy będzie bezpiecznie. Jak uwalisz sterownik przy programowaniu po OBD to tym sprzętem go postawisz na nogi. Wgrywanie gotowca dość ryzykowne. Najlepiej odczytaj sterownik i daj komuś do obróbki. Po OBD MPPSem kiedyś odczytywałem C9 ale nie wgrywałem.
  • Poziom 6  
    Oddam do obróbki soft natomiast kessem nie wyciągnę a w koszta w inne interfejsy się nie pakuje już... czy mogę w internecie znaleźć oryginał oprogrmowania? znalazłem gdzieś na forum ale ma to około 200KB a wyciągałem ostatnio kessem kumplowi z altei seata i plik zajmował około 2MB...
  • Poziom 6  
    jak sprawdzić czy to po OBD?
    pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Sprawdziłem to BDM czyli całość wsadu.
  • Poziom 6  
    Zajmuje okolo 1MB czyli tyle co program wyciagniety kessem, bo podobno kess master tez wyciaga całość a slave tylko do chipa mapy. Ja mam mastera.
  • Poziom 32  
    Zapisz sobie chociaż numery ECU, łatwiej będzie ci szukać wsadu
  • Poziom 25  
    Plik po OBD i BDM ma 1MB. BDM jest kompletny a po OBD wychodzi tylko sekcja map ptrzebnych do chiptuningu . Reszta wsadu to FF. Znajdź jakieś dwa pliki i porównaj w hex edytorze. Załapiesz o co chodzi.
  • Poziom 6  
    Opel Astra 1.7 CDTI Z17DTH 101 - Chip tuning Astry - gotowe mapy

Znajduje tylko pliki ważące okolo 200kb w rar i to z innymi hw

Podobno kess w wersji master zgrywa cały soft ze sterownika a nie tylko mapy wyżej wymienione bo ma opcje recovery podczas usterki programu sterownika... czy się mylę?