Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B 2.0 16v - Grzanie sie silnika

05 Kwi 2016 19:01 1083 7
  • Poziom 8  
    Siema. Mam problem z moim samochodem. Otoz jest to Opel Vectra B. 2.0 16v. No wiec generalnie taka sytuacja. Dzisiaj rano wymienialem przewody od wspomagania kierownicy. No i generalnie wszystko pieknie, pojechalem sobie jakies 20 km . Zgasilem auto. Wysiadlem i widze ze leje sie cos na ziemie. Szybko zdiagnozowalem ze to płyn chlodniczy wycieka przez korek wlewu, bo sie zagotował. I stad moje pytanie . Co moze byc przyczyna tego i jak to zdiagnozowac. Tyle co wiem, to tylko to ze górny przewod od chłodnicy jest miekki. Nie powinnien byc twardy? Wentylator sie wlącza. Nie wiem przy jakiej temperaturze ale kiedy zatrzymalem auto i wyciekał płyn spod korka na pewno chodził. Jakies sugestie? Mial ktos podobny problem z Viki ?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 27  
    Pytanie czy na obu biegach wentylator chodzi, od tego są dwa przekaźniki przy akumulatorze i bezpieczniki 30A, dalej pozostaje sprawdzić czy auto się przegrzewa regularnie.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 8  
    A w jaki sposob to sprawdzic? Wracajac kolejne 20 km znów sie ''gotował'' jednak juz nie wylatywał płyn bo od razu zgasilem silnik zanim jeszcze dobrze zaczal. Które to sa przekazniki? Ma ktos jakis schemat?
  • Poziom 8  
    Kurde, nie mam teraz nawet miernika. Nie da sie ich bez miernika sprawdzic?
  • Poziom 27  
    Da się je sprawdzić bez miernika, ale trzeba troszkę pokombinować.
  • Poziom 8  
    No dobra, wiec ja sie pytam JAK . Najbardziej łopatologicznie jak sie tylko da. Nie znam sie na tym. Dopiero zaczynam przygode z tym.
  • Poziom 30  
    Jeżeli jak napisałeś w #1 wentylator kręci to sprawdziłbym pompę płynu chłodzącego bo prawdopodobnie nie pompuje.
  • Poziom 8  
    Sluchajcie, pojezdzilem troche i nic. Poki co cisza, nie gotuje sie. Moze termostat sie po prostu zawiesił. Jakby cos to bede pisal.