Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pafal 16ec3r1 - Pobiera energie przed czy za licznikiem ?

05 Kwi 2016 19:01 1443 9
 • Poziom 11  
  Witam

  Mam pytanie ten licznik pobiera energie przed licznikiem czy za. Z parametrów tego licznika jest informacja że zużywa ok 1W na fazę więc w skali roku trochę się tego uzbiera a płacąc opłatę za licznik powinien pobierać energie przed licznikiem.
 • Poziom 18  
  pobiera za licznikiem, czyli za to płacisz :)
 • Poziom 11  
  Ech na każdym kroku złodziejstwo. A tak przy okazji może ktoś potwierdzić że wg moich wyliczeń wychodzi 24x3W to 72W na dobę czyli rocznie prawie 25KWh ?
 • Poziom 37  
  Każdy licznik ma parametr określany np. prąd rozruchu. Musisz zobaczyć w instrukcji jaki jest policzyć sobie i już wiesz od ilu liczy.
  Zapewniam cie ze 1W to nic w stosunku do strat na przewodach i stykach.
 • Poziom 11  
  W opisie jest "Pobór mocy w torze prądowym (na fazę) [VA]<0,05" oraz "Pobór mocy w torze napięciowym (na fazę) [W] / [VA] <0,9 / <8". A z tego co czytałem jest to dość dokładny licznik więc na pewno policzy też zużywaną energie przez siebie a za to energetyka pobiera już opłatę abonamentową.
 • Moderator - Elektryka
  Bzdury.
  Licznik pobiera energię na swoje potrzeby sprzed ustroju pomiarowego.
  Istnieje wiele nieobciążonych liczników będący pod napięciem przez wiele miesięcy i wskazania nie zmieniają się nawet o 0,1kWh.
  A wg Twoich obliczeń powinny się zmieniać co ok. 1,5 doby.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 26  
  To tłumaczy powszechny problem licznika głównego oraz pod-liczników na działkach ROD.
 • Poziom 21  
  Owszem - cewka napięciowa w klasycznym liczniku indukcyjnym pobiera prąd niemierzony gdyż w przeciwnym wypadku wskazanie licznika zmieniałoby się mimo braku poboru energii za licznikiem, dlatego właśnie przy dużej liczbie podliczników (ogrody działkowe, garaże) suma wskazań podliczników jest zawsze mniejsza niż licznika głównego i wywołuje wielkie zdziwienie np. zarządów ogrodów gdyż często nie potrafią zrozumieć skąd się to bierze. W przypadku liczników cyfrowych również zasilanie samego licznika brane jest sprzed ustroju pomiarowego gdyż wskazanie nieobciążonego licznika nie może się samo zmieniać. W związku z powyższymi konieczne są opłaty stałe/abonamentowe na pokrycie tych właśnie strat związanych z poborem energii przez same liczniki.
 • Poziom 11  
  Myślę że temat do zamknięcia, skoro wiem że licznik pobiera energie przed a nie po.

  Dziękuję