Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stukanie silnika opel astra f

05 Kwi 2016 19:16 1170 7
  • Poziom 4  
    Witam. Zaznaczam że jestem tu nowy i przewaliłem wiele tematów ale nie znalazłem odpowiedniego do mojego przypadku. Mianowicie jadąc dziś do domu zatrzymałem się na chwile samochód zostawiłem na luzie i sam z siebie zgasł. Najpierw nie mógł odpalić ale to mogła być wina starego akumulatora. Ale już wymieniony na nowy. Dalej słabo pali znaczy to zawsze było i nie o to chodzi. Gdy odjechałem powyżej 2 tys obrotów w silniku zaczęło coś stukać, działo się to przy każdym biegu poniżej 2 tys nic nie było słychać . dojechałem jakoś powoli do domu. zostawiłem auto na godzinkę i po odpaleniu nic nie było słychać prze gazowałem go i nic nie słychać więc pojechałem się przejechać i znów to samo stuki tak samo głośne. więc nie wiadomo co to . Pomożecie jakoś?
  • Poziom 11  
    A olej sprawdzałeś? nie swieci kontrolka smarowania ? bo mi to wygląda na panewke
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Sprawdź ciśnienie oleju(manometrem). Jeśli podasz więcej danych dotyczących silnika (co powinieneś zrobić na samym początku) to powiem Ci jakie ma być.
    Jeśli wymieniałeś olej to może nowy filtr jest wadliwy i nie puszcza lub coś w nim utkwiło. W każdym razie dalsza jazda baaaardzo ryzykowna.
  • Poziom 26  
    Ciśnienie oleju powinno mieć wartość 1,5 bar przy 850 obrotów. Manometr wkręcasz w miejsce czujnika ciśnienia.
  • Poziom 4  
    Sprawdzałem manometrem kompresję w cylindrach wynosiła kolejno 14,0, 6,10 wiec to wina braku kompresji. Możliwe, że uszkodzona uszczelka pod głowicą. Jutro zabieram się do rozbierania go na czynniki pierwsze i sprawdzenia.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Głowica w górę, sprawdzenie, naprawa i planowanie. Oczywiście komplet uszczelek + nowe śruby głowicy. Warto też przy jednej robocie sprawdzić pierścienie na tłokach.