Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerejestrowanie a brak oc

coffee5800 05 Kwi 2016 20:37 1164 13
  • #1 05 Kwi 2016 20:37
    coffee5800
    Poziom 10  

Witam
    Sytuacja jest następująca: w listopadzie zeszłego roku kupiłem używaną Lybre (na tablicach z innego powiatu), ubezpieczenie poprzedniego właściciela skończyło się pod koniec listopada, więc praktycznie do teraz nadal jest nieubezpieczona.
    Chcę przerejestrować to auto na siebie, i wykupić nową polisę. Słyszałem żeby zrobić to w tej kolejności, ponieważ po zmianie blach jest mniejsza szansa że dostanę karę od UFG za tę lukę w ubezpieczeniu. Czy jest to możliwe? I czy mogę najpierw zarejestrować na siebie, i potem dodać współwłaściciela?

Dodam że od ubezpieczyciela poprzedniego właściciela dostałem pismo żebym się z nimi skontaktował w celu przekalkulowania składki i pismo do wypowiedzenia którego nie wypełniłem i nie wysłałem im. Czy jest szansa że mam ubezpieczenie tylko nie opłacone? Automatycznie się odnowiło?

Liczę na pomoc.
    Pozdrawiam

0 13
  • #2 05 Kwi 2016 21:13
    Gitner
    Poziom 27  

Po zmianach w prawie nie następuje automatyczne wznowienie umowy. Nowelizacja ustawy wprowadziła zapis mówiący o tym, że w przypadku przeniesienia prawa własności pojazdu umowa ubezpieczeniowa obowiązuje do końca okresu, na jaki była zawarta i nie następuje tzw. automatyczne wznowienie polisy, czyli nie musimy pamiętać o wypowiedzeniu umowy, gdy chcemy ubezpieczyć się w innej firmie. Nie zarejestrujesz też auta bez ważnego OC.

0
  • #3 05 Kwi 2016 21:17
    sebap
    Poziom 40  

Gitner napisał:
    Nie zarejestrujesz też auta bez ważnego OC.

Zgadza się. W WK tego wymagają.

0
  • #4 05 Kwi 2016 21:24
    zdzichra
    Poziom 29  

Minimum 30 dni musi być jeszcze ważne żeby można było przerejestrować.

0
  • #5 05 Kwi 2016 22:35
    diablo23248
    Poziom 26  

Ubezpieczenia nie masz. Osobiście radzę Ci jak najszybciej je wykupić chociaż i tak UFG policzy Ci maksymalną karę kiedy Cię znajdą. Zmiana tablic nic Ci nie da. Poprzedni właściciel zapewne zgłosił zbycie pojazdu w ubezpieczalni skoro dostałeś pismo. Na podstawie umowy kupna sprzedaży i tak trafią do Ciebie.

0
  • #6 05 Kwi 2016 22:42
    ociz
    Moderator Samochody

Teraz to już po ptokach, czy przerwa będzie miesiąc czy 10lat to i tak UFG się upomni o swoje 3,5k. Jedynie poniżej 14 dni są mniejsze kary.

0
  • #8 05 Kwi 2016 23:52
    coffee5800
    Poziom 10  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    coffee5800 napisał:
    ubezpieczenie poprzedniego właściciela skończyło się pod koniec listopada, więc praktycznie do teraz nadal jest nieubezpieczona

To jak nią jeździsz od listopada?

Dodano po 1 [minuty]:

Z tej sytuacji jest wyjście. Ale śliskie.

Jakie?

Chce przerejestrować żeby dodać współwłaściciela który ma zniżki bo obecnie jakbym miał wykupić to będzie koszt 3000 złotych. A nie mogę przerejestrować bez OC jak rozumiem. Może wykupić na miesiąc jakieś oc, przerejestrować, dodać współwłaściciela i po miesiacu wykupić już pełne oc na rok ze zniżkami?
    No troche to się skomplikowało

0
  • #9 06 Kwi 2016 07:50
    Gitner
    Poziom 27  

coffee5800 napisał:
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Z tej sytuacji jest wyjście. Ale śliskie.

Jakie?

Kolego pomyśl, pomyśl, nikt tu ślizgać się za Ciebie nie będzie.

Lubisz pod górki chodzić. Nie prościej od razu dodać współwłaściciela? Zanim zarejestrujesz? Wystarczy, że przed rejestracją odsprzedaż współwłaścicielowi (można darowiznę, ale to chyba dłużej schodzi) jakąś tam część auta, on idzie po polisę i wspólnie już rejestrujecie auto.

0
  • #10 06 Kwi 2016 08:18
    eurotips
    Poziom 35  

No więc tak polisę na miesiąc to mogą dealerzy i właściciele komisów wykupić, nie słyszałem o takiej możliwości dla kierowcy (właściciela) tu okres ubezpieczenia trwa rok i tak było zawsze.
    Co do współwłaściciela to żeby nie wyszło tak że obaj zapłacicie karę, żeby się ślizgać to trzeba dobrze smarować i tyle na ten temat.

0
  • #11 06 Kwi 2016 10:27
    Kune
    Poziom 23  

Nic nie trzeba dobrze smarować, bo przecież dzień po zakupie auta, gdy jeszcze było ubezpieczenie mogłeś sprzedać to auto komuś.... a dzisiaj je odkupić, ubezpieczyć i zarejestrować.

0
  • #12 06 Kwi 2016 10:33
    eurotips
    Poziom 35  

Nie wprowadzaj ludzi w błąd i nie wsadzaj na miny, bo po pierwsze o zbyciu pojazdu musisz powiadomić ubezpieczyciela a po drugie fałszowanie dokumentów to jest już przestępstwo

0
  • #13 06 Kwi 2016 11:11
    Kune
    Poziom 23  

eurotips napisał:
    Nie wprowadzaj ludzi w błąd i nie wsadzaj na miny, bo po pierwsze o zbyciu pojazdu musisz powiadomić ubezpieczyciela a po drugie fałszowanie dokumentów to jest już przestępstwo

Jako przykładny obywatel, nie zapomnij zadzwonić do UFG i zgłosić tej sprawy.
    Po co po raz kolejny mam zgłaszać do ubezpieczyciela zbycie pojazdu, skoro polisa kończy się z jej wygaśnięciem, i zgłasza to właściciel pojazdu? W razie wątpliwości okazujesz umowę kupna sprzedaży.

Fałszowanie czego? Na jakiej podstawie? Mogę sobie swój samochód sprzedawać i kupować tyle razy ile mam na to ochotę.

0
  • #14 06 Kwi 2016 11:18
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Wystarczy. Wszystko jest jasne i zostało opisane w prawodawstwie. Zamykam.

0