Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nice moovo XW 532 KM czy FAAC 414?

tomekk22 05 Apr 2016 22:36 9237 5
    tomekk22
    Level 9  
    Witam

Szukam napędu do bramy skrzydłowej brama lekka z kątownika szerokość 5 m co ważne wąskie słupki 70 mm. Zainteresowałem się głównie Nice moovo XW 532 i FAAC 414 są w moim zasięgu cenowym (1500-1600 zł) tylko nie wiem który będzie się lepiej sprawdzał/pasował. Z tego co się dowiedziałem u sprzedawcy Faac 414 nie nadaje się na tak wąskie słupki, choć znajomy ma zamontowane na podobne (to gdzie jest prawda?). Moovo jest ponoć na wąskie słupki tylko ma system posuwu ślimakowy (jak to się sprawdza w praktyce?). Proszę o opinie i pomoc w wyborze lepszego/lepiej pasującego napędu do mojej bramy.
    Marek J.
    Moderator of Property Security
    Szczerze to nawet wrogowi nie poleciłbym moovo...Z tych dwóch wymienionych przez Ciebie zdecydowanie wybrałbym Faac... Co do słupków to nie tyle ważny jest ich rozmiar a ile masz miejsca z ich boków zewnętrznych (mocowania siłowników można przytwierdzić niekoniecznie do "czoła" słupków). Jeżeli miejsca jest mało to niestety inne siłowniki np aprimatic raider...
    Zobacz ten wątek, ewentualnie skorzystaj z "szukaj"
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3183168.html#15582684
    rafaello3111
    Level 12  
    Nice Wingo 3524 bez problemu się panu zmieści. Pozdrawiam bajkopisarzy na forum.
    Marek J.
    Taa.. Mózg pelikana też się zmieści do orzecha włoskiego, ale orzech raczej nie pofrunie...
    Proszę sprawdzić wymiary montażowe rozdz. 2.3 (załączam instrukcję) a potem się wypowiadać nie zaniżając poziomu forum i nie wprowadzając w błąd osób oczekujących pożytecznych a nie szkodliwych rad...
    Attachments:
    tomekk22
    Level 9  
    Marek J. wrote:
    Szczerze to nawet wrogowi nie poleciłbym moovo...Z tych dwóch wymienionych przez Ciebie zdecydowanie wybrałbym Faac... Co do słupków to nie tyle ważny jest ich rozmiar a ile masz miejsca z ich boków zewnętrznych (mocowania siłowników można przytwierdzić niekoniecznie do "czoła" słupków). Jeżeli miejsca jest mało to niestety inne siłowniki np aprimatic raider...
    Zobacz ten wątek, ewentualnie skorzystaj z "szukaj"
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3183168.html#15582684

Dziękuję za konkretną radę.
    Właśnie problem jest w tym, że oprócz tego ze słupki są wąskie to z jednej strony jest furtka więc montaż inny niż od czoła odpada. Jeśli chodzi o moovo to nie poleca Pan firmy jako całości czy tego systemu ślimakowego?
    Marek J.
    Firma Nice jest ok i generalnie ma niezłe produkty, ale w pewnym czasie oni i jeszcze parę firm postanowiło wypuścić wersje marketowe które są ....jakie są. Nie montowałem nigdy Moovo i chyba nie chcę tego robić. Za to dość często jeździłem na serwisy gdzie zamontowane były napędy tej marki. Mechanicznie raczej nic złego się nie działo. Problem był zawsze z elektroniką...Poza tym nie podłączy Pan tam nic (nawet przycisku) co nie jest marki moovo...