Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo z710 - Nie uruchamia się.

MaydayX 06 Apr 2016 16:43 2652 4
 • #1
  MaydayX
  Level 11  
  Witam. Mam problem z laptopem. Od dłuższego czasu ma humorki i czasami nie chce się uruchomić. Polega to na tym, że włącza się wentylator, dysk, podświetlenie klawiatury, mignie dioda przy kamerze (jak przy normalnym uruchamianiu) i tyle, stoi. Działa wtedy włączanie i wyłączanie podświetlenia klawiatury klawiszami funkcyjnymi. Nie działa włączanie Capslock i Numlock. Nie pokazuje się logo Lenovo ani nic innego. Jak się uruchomi to działa normalnie do momentu wyłączenia. Najczęściej nie chciał się uruchomić po resecie, trzeba było odczekać jakiś czas. Dzisiaj już drugi dzień nie chce się uruchomić wcale. Wyeliminowałem RAM, dysk, WiFi. Nie pomaga reset biosu. Nie da rady wejść w recovery. Problem występuje na zasilaniu bateryjnym i na zasilaczu. Nic nie daje podłączanie zewnętrznego monitora przez VGA i HDMI. Pomocy...
 • #2
  lisek
  Service technician RTV
  Szukaj serwisu.
  Poczytaj Link, oceń swoje zaplecze pomiarowe i zasób wiedzy ...
  potem zrób jak pisałem .
  Lenovo z710 - Nie uruchamia się. lepiej dla Ciebie i tego dobrego laptopa


  __________
  jak chcesz sam podjąć próby naprawy
  -pomierz np. napięcia na TPS51225
  -na KBC IT8528E FXA
  - na chargerze bq24737
  Lenovo z710 - Nie uruchamia się.
 • #4
  MaydayX
  Level 11  
  Flashowałem bios jak komp jeszcze czasem działał. Nic to nie dało. Zaniosę do jakiegoś serwisu, tylko czy jest ktoś w stanie polecić jakiś w okolicach Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Katowic? Nie chciałbym żeby trafił w ręce jakiś partaczy, mam złe doświadczenia związane z poprzednim lapkiemlaptopem...

  EDIT
  I stał się cud, po 3 dniach prób lapek laptop się uruchomił. Aż strach wyłączać... Szukam jakiegoś serwisu i powoli mam dość. O każdym w okolicy można znaleźć pozytywne opinie z których większość aż kłuje w oczy - widać, że nie pisane przez prawdziwych klientów. Czy ta usterka to przypuszczalnie jakaś błaha sprawa czy coś poważniejszego dla takiego serwisanta? Oddać kompa byle gdzie czy sugerować się opiniami?

  EDIT
  No więc oddałem laptopa do serwisu i diagnoza jest taka, że płyta główna do wymiany. Ze jest uszkodzony jakiś układ wart 250zł i pewnie coś jeszcze. Kosz płyty z wymianą ok 700zł. Doznałem lekkiego szoku... Pytam, co robić? Naprawiać? Wymienić płytę? Zmienić serwis?

  EDIT
  Dostałem telefon, że płyta najtaniej 250$ i długi czas oczekiwania. Więc jeszcze raz, co robić? Może ktoś z Was chciałby podjąć się diagnozy i ewentualną naprawę?
 • #5
  MaydayX
  Level 11  
  Wymieniony most INTEL SR17E DH82HM86 na płycie i laptop działa.