Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie internetowe zrywane co chwila, główny podejrzany -MoBo?

06 Apr 2016 16:48 483 2
  • Level 1  
    Witam.

Konczą mi się pomysły, więc uciekam wołając o pomoc do forumowiczów elektrody. Postaram się skrócic problem jak najefektywniej.

Złożyłem stacjonarkę w listopadzie, całość zakupując w x-kom. Kosztowało mnie to ponad 3 tys złotych, więc sprzęt "porządny". Pierwszą grą, którą testowałem byl Battlefront, ale nie mogłem cieszyć się za bardzo rozgrywką, bo co jakiś czas wypraszało mnie z gry, gdyż utraciło połączenie. Problem nie ustawał, zadzwoniłem do Inei, raz, drugi, zażądałem wymiany modemu. Przyjechali, wymienili, pomogło na trochę, więc zadzwoniłem kolejny raz, więc przyjechali i wymienili na nowy. Również skutkowało ale narodził się inny problem.

Cierpiałem nie tylko ja, bo wszyscy współlokatorzy. Połączenie internetowe było, ale przy włączaniu stron gubione były pakiety, na potęgę, nie szło wykonać przelewu, posurfować po stronach, ale z kolei grać mogłem (online ) bez żadnego problemu, ping świetny, nie rozłączało. Pewnego dnia zrobiłem z kumplem doświadczenie. Odłączyłem się od routera, On nawłączał stron i czekał na zgubione pakiety.. Nic, wszystko ok. Ja się podłączyłem, on odłączył - pakiety gubione znów. Podłączył się kolega, pakiety znów gubione. Poradził mi, żebym kupił karte sieciową i podpiął pod płyte główną. Tak więc zrobiłem, kupiłem karte sieciową pci express tp link i podłączyłem się pod nią. Pakiety dalej się gubiły, ale już bez tragedii. Kumpel się wyprowadził, zostałem sam, miałem router tylko dla siebie i WSZYSTKO było ok. Wprowadził się kolejny kumpel, wszystko dalej było w porządku, aż do kilku dni wstecz. Podczas oglądania meczu przez stream zaobserwowałem, że rozłącza mi internet co jakiś czas, dosłownie na kilka sekund. Na ikonie sieci ukazuje się czerwony znaczek, ze brak, po chwili żółty wykrzykniczek i po chwili internet się załącza. Troszkę uciążliwe. Pomyślałem, że może płyta główna nie ogarnia z jakiejś przyczyny połączeń przewodowych, więc dziś kupiłem bezprzewodową kartę sieciową tp link, również z x-kom, ale i to nie rozwiązało problemu, gdyż tracę połączenie grając w multiplayer'owe gry, call of duty, czy inne plants vs zombies. Kumpel łącząc się bezprzewodowo na laptopie nie ma żadnych problemów, czy przewodowo do komputera. Problem musi leżeć po stronie mojego sprzętu.

Proszę uprzejmie o pomoc w zdiagnozowaniu problemu, niżej opiszę parametry mojej stacjonarki.

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX970 4096MB 256bit WindForce III OC

Pamięć DDR4 Crucial 8GB 2133MHz CL16 (2x4096)

Płyta główna Socket 1151 MSI B150M PRO-VDH (B150 PCI-E DDR4)

Zasilacz komputerowy Thermaltake 530W SMART SE Modular BOX

Dysk twardy SATA III Seagate 1TB 7200obr. 64MB
  • Level 22  
    Spróbowałbym z jakimś LiveCD, który to Windows, masz jakiegoś antywirusa?
  • Level 31  
    Lepiej sprawdzcie jakie ip macie na kartach sieciowych w momencie dzialania i jak rozlacza.
    Cos mam przeczucie ze macie jedno ip wewnetrzne i was wywala co chwile i rozwiazaniem tego bedzie router