Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Resetowanie komputera po wymianie dysku twardego i BlueScreen'y.

06 Kwi 2016 16:51 1779 26
  • Poziom 8  
    Witam
    Mam taki problem że dostałem nowy komputer, jednakże by działał musiałem zukupić nowy dysk twardy. Wszystko kupione pięknie działało do czasu i tu pojawiają się 3 problemy.

1. Co jakiś czas komputer sam się zawiesza, wywala blue screen i jedynie reset zostaje. Mało kiedy resetuje się podczas przeglądania przykładowo stron internetowych ( chociaż i to się zdarza sporadycznie ), a najczęściej przy odpaleniu gier. Dla testu odpalałem różne gry i zawsze było to samo. Czasami po godzinie a najczęściej po kilku minutach zawiesza się, wywala blue screen i jedynie jak wspomniałem reset pozostaje.
    Próbowałem znaleźć w internecie odpowiedzi na tego typu temat jak można naprawić. Najczęściej było podawane że wina dysku, w tym przypadku dysk jest nowy.
    Co może być przyczyną i jak to naprawić?
    Dla pomocy z jakich programów dać screeny żeby to zdiagnozować ?

2. Komputer bez znaczenia na jakiej przeglądarce pracuje to co jakiś czas strony przestają działać.

Przykładowo odpadam YouTuba, leci sobie muzyka i strona z błędem wyskakuje, wtedy najczęściej muszę odświeżyć stronę z 1-3 razy i działa znów gdzie po kilku minutach znów jest to samo.

3. Mam problem z zainstalowaniem jakiegokolwiek programu czy nawet przy aktualizacji. Przykładowo chciałem zainstalować Adobe Flash Playera, z internetu pobrało prawidłowo ale podczas instalacji pod koniec wyskakuje błąd i tak jest prawie z większością programów.

Liczę na podpowiedzi jak można naprawić tego typu błędy, najbardziej mi obecnie zależy na 1, gdzie komputer ciągle się zawiesza.

Parametry :
    Windows XP Home SP3
    Intel Core2 Duo CPU E7200 @ 2.53Ghz
    2GB Ram
    NVIDIA GeForce 7300 SE/7200 GS.

PS. Próbowałem czyścić już CCleaner, Defragmentować dysk, Przeczyścić ręcznie cały zestaw. Nic nie pomogło.
  • Poziom 35  
    Proszę pokazać temperatury i parametry SMART dysku twardego.
    Jaki model zasilacza?
    Jaki model płyty głównej?
  • Poziom 8  
    - Temperatura :

SMART :

- Zasilacz : Chill
    Model : CP400P4 - 400 W

- Płyta Główna : ConRoe1333-D667
    Dual Chnnel
    - Obok pisało jeszcze :
    Dual Core CPU Presler
  • Poziom 8  
    Sterowniki chyba nie są wszystkie bo na oko już widzę że przykładowego Realteka mam inną wersję.
    Zainstalować wszystkie podane w linku ?

Antywirus : Avast
  • Poziom 35  
    Instaluj, najwyżej zgłosi że już jest ten sam.
    Oprócz VGA oczywiście.
    Avast raczej nadaje się do wywalenia. Nie raz widziałem w jego wydaniu focha który spowodował "awarię".
  • Poziom 8  
    Niestety nie mogę zainstalować żadnego sterownika

Przykład :

Jak to naprawić ?
    Oraz jakiego antywirusa darmowego najlepiej sobie ogarnąć w tym przypadku?
  • Poziom 35  
    Najpierw wywal avasta i sprawdź czy problemy miną.
    Jeżeli nie miną, kliknij dodatkowe informacje o błędzie i je pokaż.
  • Poziom 8  
    Usunąłem Avasta i zainstalowałem AVG.
    Problem z instalacją minął, teraz mogę normalnie wszystko instalować.

Pobrałem wszystkie sterowniki oprócz VGA i zainstalowałem.
    Problem nadal występuje, nadal po kilku minutach komputer się zawiesza, blue screen i konieczny reset.
  • Poziom 35  
    Bez treści BSODa będziemy krążyć po omacku.
    Ta płyta jest na elektrolitach starego typu, któreś nie są spuchnięte?
  • Poziom 8  
    Jak pojawi się blue Screen to zrobię jego zdjęcie.
    Obecnie próbowałem wejść specjalnie na grę żeby się pojawił to teraz za każdym razem po 1-2 min było całkowite zawieszenie systemu ale nie pojawiał się blue screen.

Nie są napuchnięte ani w żaden sposób uszkodzone, wyglądają na dość nowe.
  • Poziom 35  
    Można by wywalić tego Geforca i sprawdzić na zintegrowanym intelu.
  • Poziom 8  
    A.Gieronimo napisał:
    Można by wywalić tego Geforca i sprawdzić na zintegrowanym intelu.

Jak to zrobić najprościej mówiąc ?

310artur napisał:
    Niespecyficzne zawieszenia nasilające się pod obciążeniem.
    Ja bym zaczął od testu pamięci RAM botowalnym memtestem.
    http://www.memtest.org/
    Najłatwiej pobrać iso i nagrać (płytę albo na pendive).

Jak zrobię obraz płytki na Deamon Tools'a z memtestem to jak potem włączyć normalnie komputer żeby nie odpalał się automatycznie ciągle memtest ( obraz z płyty będzie go odpalał cały czas ).
  • Poziom 43  
    Z wirtualnego napędu nie uruchomisz komputera. Ten program jest botowalny czyli działa sam bez systemu (w zasadzie na tym obrazie jest system FreeDOS). Uruchamiasz to z poziomu BIOSu wybierajć do bootowania pendrive lub napęd optyczny.

Najprościej bez geforca - otworzyć obudowę, wymontować geforca, podpiąć monitor do płyty głównej, uruchomić komputer. W razie by nie było obrazu zresetować BIOS (ale sam powinien się zorientować że wyjąłeś kartę graficzną i przejść na układ zintegrowany)
  • Poziom 8  
    Czyli obraz który zrobię na Deamon Tools będzie odczytywany jak wejdę w BIOS'a i wezmę odpalanie z płytki ale nie sam odrazu się odpalał ?

Oraz wtedy jak wybiorę z płytki ( przez Deamona ) to będę mógł normalnie wejść na komputer ?
  • Poziom 35  
    Musisz nagrać na płytę, żaden Deamon tu nie zadziała.
    Obraz ISO nagrywasz na płytę, tak jak każdy inny obraz.
  • Poziom 43  
    Nie rozumiem o czym piszesz. Obraz to możesz nagrać nawet Nero,Ashampoo Burning Studio, PowerISO czy czymkolwiek co potrafi wypalić na płycie CD/DVD obraz ISO. Obrazu nie masz robić. Na stronie którą ci podałem masz gotowy obraz ISO. Ma powstać fizyczna płyta. Płytę wkładasz do napędu. Uruchamiasz komputer z płyty. Program testuje RAM (to potrwa parę godzin i samo się nie skończy, test ma charakter nieskończony, leci aż zatrzymasz). Będą tam "Pass" czyli przebiegi testu. Masz wykonać najmniej 3 pełne przebiegi testu chyba że program wcześniej zgłosi błąd.
  • Poziom 8  
    Zmieniłem kostki pamięci z 2GB na 4GB.
    Dla próby włączyłem grę żeby zobaczyć czy na innych kostkach będzie różnica ale żadnej nie było, 1-2 min i zdycha.

To nowe kostki :

Zrobiłem memtest na całą noc na tych nowych kostkach.

Resetowanie komputera po wymianie dysku twardego i BlueScreen'y. Resetowanie komputera po wymianie dysku twardego i BlueScreen'y.
  • Poziom 35  
    To co, wracamy do planu nr.1 bo na RAM to nie wygląda.
    Wyjmij geforca i sprawdź jak będzie chodzić na zintegrowanej.
  • Poziom 43  
    Masz możliwość podmiany zasilacza? Podrzuć Smart dysku z crystaldiskinfo. Wrzuć screen z menadżera urządzeń. Wyjmij kartę i popracuj na zintegrowanej. Jaką masz wersję Bios na płycie?
  • Poziom 35  
    Też myślałem o zasilaczu ale te są całkiem niezłe i napięcia też niezłe pokazuje.
  • Poziom 43  
    A.Gieronimo napisał:
    i napięcia też niezłe pokazuje

Tego nie wiemy jakie napięcia oddaje zasilacz autora. Warto pomierzyć.
  • Poziom 35  
    Bez oscyloskopu to mierzenie dla mierzenia, jedyne co może wnieść coś pomocnego to pomiar w stresie, memtest chodził całą noc a też potrafi procesor obciążyć chwilami, obciążenie od grafiki możemy wykluczyć bo wiesza się nawet na przeglądarce a w trybie 2D grafika pobiera tyle co kot napłakał.
  • Poziom 43  
    GF 7300 ogólnie pobiera tyle co żarówka STOPu w aucie. Wystarczy uszkodzony kondensator w zasilaczu lub na płycie i będą cyrki. Ale trzeba wykluczyć wszystko. Ja mam podejrzenie co do zasilacza lub płyty. Wpływ dysku, grafiki czy ramu raczej wykluczam.
    Jeszcze opcją mogą być pokrzaczone sterowniki.
  • Poziom 43  
    Ja bym bardziej szedł w stronę płyty głównej lub zasilacza. Kondensatory do oględzin.
    Kartę graficzną warto wyjąć bo ona też z płyty głównej zasilana (zdarza się że to problem stwarza).
    Dysk też może być choć raczej byłoby więcej objawów (ewentualnie kabel SATA, ale powinien system mulić zauważalnie)
  • Poziom 8  
    Problem rozwiązany.

Nie chodziło ani o płytę ani zasilacz.

Chciałem sprawdzić kartę graficzną, dlatego wziąłem ze starego komputera i wszystko działa.
    Można grać X h i nic się nie dzieje, tak samo ze stronami, wszystkie znów normalnie działają i żadna nie ma błędów.

Wina wiec po stronie karty graficznej.

Dzięki wszystkim za udzielone odpowiedzi.