Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Erisin - FM słaby zasięg, separator nie działa.

06 Apr 2016 21:17 3339 8
  • Admin of GSM Group
    Zmieniłem w passacie B6 variant radio z fabrycznego RCD300 na chińczyka Erisin no i mam problem z słabym zasięgiem FM.

W komplecie z radiem był separator, ale na jedno złącze fakra a u mnie występują dwa złącza gdyż w tylnych bocznych szybach są dwie anteny. Na tym pojedynczym separatorze radio w mieście gra ładnie, ale poza już gubi fale więc pomyślałem, że kupię podwójny separator i tak zrobiłem, ale po zamontowaniu go nic się nie zmieniło, mało tego gdyż stwierdziłem, że jak odłączę napięcie od separatora (które biorę z wyjścia amp lub ant) to nic się nie zmienia. Napięcie na środkową żyłę idzie poprawnie.
    Teraz już nie bardzo wiem gdzie szukać usterki.
    Dodam, że założyłem na chwile stare radio i gra idealnie.
  • Level 25  
    Witam. Jakie radio taki odbiór ;-). Tak poważnie załóż miedzy radiem a seperatorem jeszcze wzmacniacz antenowy. Wtedy zobaczysz jaki będzie efekt. Chińskie głowice mają strasznie słabą czułość. Pozdrawiam.
  • Level 17  
    Witam, coś mi się wydaje, że nie masz usterki, tylko tak ja napisał korek516 -takie radio. Montowałem podobne cudo dedykowane do toyoty. Piękny wyświetlacz, logo toyoty na starcie, nawigacja , bluetooth i wiele innych możliwości, ale co z tego jak FM szumiał. Postanowiłem rozebrać radio, a tam głowica tunera rozmiarów 1/3 pudełka od zapałek. Na takiej powierzchni nie da się zrobić dobrego tunera, więc takie efekty.
  • Admin of GSM Group
    korek516 wrote:
    Tak poważnie załóż miedzy radiem a seperatorem jeszcze wzmacniacz antenowy.

Tylko, że wzmacniacz jest podobno montowany w podsufitce i przecież separator ma za zadanie zasilić go.
    Jednak mogę spróbować dać całkiem niezależną antenę ze wzmacniaczem i zobaczę czy coś się zmieni.

korek516 wrote:
    Jakie radio taki odbiór

Nie koniecznie gdyż kilku znajomych ma takie radia i super grają.
  • Level 17  
    Witam, nie przesadzaj, te radia nigdy nie grają super, a raczej czasami w miarę dobrze. Jeżeli chodzi o radia u znajomych, to jedno, a drugie to duża różnica. Tunery w tych radiach to buble i nawet te same mają duże odchyły od siebie, a często zdarza się, że ten sam model radia ma różne tunery.
    Sorry przyjacielu, ale sam się przekonasz, że problem leży w radiu i pewnie wrócisz do oryginału.
  • Admin of GSM Group
    sławek111 wrote:
    Sorry przyjacielu, ale sam się przekonasz, że problem leży w radiu i pewnie wrócisz do oryginału.

Nie przesadzam gdyż swoje kupiłem dopiero jak zobaczyłem u kumpla jak gra w golfie i wziąłem ten sam model. Możesz mieć rację, że dziadowskie tunery tam dają i nawet różne w jednym modelu, ale ja się nie poddaje tak łatwo i zdiagnozuje problem.
    Samo radio pozostawia fabryczne daleko z tyłu jeżeli chodzi o możliwości.
    http://www.erisin.com/erisin-es7298c-vw-passa...uran-caddy-jetta-skoda-octavia-seat_p574.html
  • Level 25  
    Witam. Ja bym przetestował ten seperator w ten oto sposób. Podłączył go pod inne radio tylko nie z "ryżu" np jakiegos pionierka. lub sony i wtedy zobaczył jaki jest sygnał. Miałbyś wtedy jasność co do działania radia lub ewentualnie sepratora. Pozdrawiam.
  • Level 1  
    Witam. Przerobiłem 3 albo 4 te radyjka ryżowe. Nie w sensie elektronicznym tylko użytkowym. Za każdym razem brałem z innej firmy. Ale żadne nie zagrzało miejsca dłużej niż miesiąc. I trzeba było odsyłać. Albo dźwięk do bani, albo konfiguracja, albo współpraca przez BT albo właśnie tuner. A w ostatnim był chyba z papieru ryżowego zrobiony potencjometr. Opuściłem. Podobała mi się jedynie nawigacja w ostatnim. Generalnie, gdyby jakość podnieśli o połowę to byłaby fajna zabaweczka. 8" i android.
  • Admin of GSM Group
    Wszelkie anteny zewnętrzne jak i wzmacniacze w tym przypadku nic nie pomogły. Poza miastem zasięg jest kiepski.
    Ten typ tak ma i trzeba się pogodzić lub kupić inny sprzęt.
    Zamykam.