Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik zgrzewarki ATtiny

Oxiden17 11 Kwi 2016 19:06 12402 31
  • #31 11 Kwi 2016 19:06
    sstasinek
    Poziom 12  

Oxiden17 napisał:
    Do niektórych Kolegów nie dociera, że nie sugerowałem się opisem Kolegi Grylewicza.

Nie wiem do kogo to był przytyk jeśli do mnie zupełnie niepotrzebnie. Widząc brak opisu detali płytki którą mam i znam, zalinkowałem opis coby złagodzić niepotrzebną aferę. Wkleiłem linka Grylewicza coby ludzie otwierający temat mieli jakikolwiek pożytek.

Reagujesz jakby urażono Twoje ego, a nie dociera główny problem!? Problem polega na tym że brakuje softu, schematu, szczegółowego opisu(albo coś przeoczyłem) wogóle opis w stylu facebooka - podziel się ze znajomymi że coś zrobiłeś. Miałem dzisiaj grila, patrzcie jaka smaczna kiełbaska! Co by z tego miało wynikać? Idea że płytkę z dekodera można wykorzystać no super.. I? Sądzę część ludzi dzieli się plikami na elektrodzie i traci czas na opis po to żeby dostawać elektrodowe punkty(tym więcej im większe zainteresowanie pobieraniem) i móc pobierać inne projekty innych ludzi. Poza tym formułowanie opinii, opisywanie i uczenie innych jest najlepszą formą nauki własnej. Ani z tego Twojej nauki ani pożytku dla innych. Ot cała filozofia. Zgłoszenie afery jest całkiem słuszne, chociaż afera chyba niepotrzebnie rozdmuchana. Temat powinien być zwyczajnie zapomniany i tyle - to nic osobistego ani o idee płytek czy nie płytek bo to sprawa wtórna.

Cytat:
    Każdemu wiadomym jest, że sprawne moduły z"odzysku" są albo bardzo tanie, albo darmowe.

Z mojej prawie* powstał z niej darmowy zegarek do skutera.. właściwie to był pierwszy projekt na AVR od wieeelu wieelu lat. Posłużyła jako rozprostowanie kości przed zakupem uniwersalki i odgrzebaniem zapomnianej na lata wytrawiarki, lutownicy, programatora AVR i cześci z garażu. Schowanych na czas mieszkania z dziewczyną. Było to więcej warte w walucie pt. chęć i radość niż pieniądze. To jakby odzyskać dusze. Zegarek w sensie odliczania, wyświetlania i ustawiania godziny działa można by go przerobić na minutnik do jajek ale jest mi w sumie bezużyteczny. Kodem mogę się "pochwalić" w kolejnej edycji posta ;) Niestety ale w IAR Embedded.

Uwierzysz na słowo?

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • Sklep HeluKabel
  • #32 13 Kwi 2018 04:09
    Oxiden17
    Poziom 11  

Kod: vbnet
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Ten moduł oprogramowałem także jako zegar z termometrem. Muszę jednakże dolutować kwarc, by czas nie "pływał".
    Brak wyprowadzenia kropki z wyświetlacza wymusił opcję podłączenia LED-a pod Portb.7. Dioda migając co pół sekundy, oświetla cały wyświetlacz.

Termometr nie wymaga rezonatora zewnętrznego. Może pracować na oscylatorze wewnętrznym RC.

Po załączeniu zasilania.

Sterownik zgrzewarki ATtiny Sterownik zgrzewarki ATtiny Sterownik zgrzewarki ATtiny

Sterownik zgrzewarki ATtiny Sterownik zgrzewarki ATtiny Sterownik zgrzewarki ATtiny

Po dolutowaniu rezonatora 4MHz z dwoma kondensatorami 22 pF.

Program napisany w Bascom-ie.