Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 308 1.6 hdi 2009 r 90 koni ,pisk z bsi po włączeniu świateł reflektorów

grzrz 07 Apr 2016 09:50 1614 4
 • #1
  grzrz
  Level 11  
  Ostatnio pojawił się problem z elektryką w moim aucie ,brakuje prądu na 12v wtyczce ,nie ma podświetlenia pokręteł na panelu centralnym -nowe żarówki nie rozwiązały problemu i przy włączeniu świateł wydobywa się pisk z bsi ,bezpieczniki wszystkie ok,na pp2000 nie pokazuje żadnch błędów
  Potrzebowałbym schematu ,przymierzam się do zajrzenia ale żeby nie tracić czasu poproszę o rady i opinie.Bsi do wymiany ?
 • #2
  decybel91
  Level 42  
  Gdzie dokładnie brakuje prądu?
 • #3
  grzrz
  Level 11  
  Wtyczka,źle opisałem powinno być gniazo zasilania 12 v np. navi itp[/tex]
 • #4
  grzrz
  Level 11  
  Jeżeli chodzi o zasilanie zapalniczki to wtyczka się zsunęła ,jest ok,natomiast to piszczenie to z głośników tych przy szybie czołowej,no i brak napięcia w gniazdach żarówek podświetlenia pokręteł nawiewu.
 • #5
  grzrz
  Level 11  
  Pisk z głośników jest słyszalny po włączeniu świateł postojowych lub mijania i piszczy nawet przy kompletnie wypiętym radiu po wpięciu radia jest głóśniejszy.

  Dodano po 2 [godziny] 25 [minuty]:

  Oświetlenie pokręteł działa okazało się ,że styki obudowy żarówki mają na płytce tylko jedno miejsce kontaktu także muszą być ustawione dokładnie na kontakt,po ustawienu w odpowiednie miejsce wszysko wróciło do normy a pisk z głośników zniknął.