Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco sup 021y - Świeci kontrolka odkamieniania i braku wody

wagabunda_1 07 Apr 2016 11:01 4326 10
    wagabunda_1
    Level 10  
    Witam, otrzymałem za darmo w/w ekspres do kawy, który stał w magazynie sekretariatu. Pani sekretarka powiedziała, że stał tam ponieważ przestał działać, stał sobie tam dobre parę lat ona nie pamięta ile.
    Mam pytanie do Was Czy taki ekspres można reanimować, śrubokręty i jakiś tam sprzęt posiadam, potrafię co nie co zrobić i mam dużo wolnego czasu.
    Jeżeli mieli byście czas i chęci i mogli mi pomóc to bardzo chętnie z tej pomocy skorzystam.
    Z poważaniem Wiesław
  • Helpful post
    spinacz
    Level 41  
    Pierw poszukaj instrukcji, przeczytaj ją, napełnij wodą i zakup odpowiednie tabletki do odkamieniania i czyszczenia.
    Przeprowadź odkamieniania i czyszczenie a potem sprawdź co nie działa i jakie są objawy.
    wagabunda_1
    Level 10  
    Witam, instrukcję mam, tabletki i płyn do odkamieniania jedzie i wieczorem będzie w domu.
    Czyszczenie zrobiłem takie: umyłem wszystko co tam jest w środku i można wyjąć tacki i zespół do robienia kawy.
    Tego zespołu do robienia kawy nie rozbierałem na części pierwsze, postanowiłem poczekać na Wasze rady, jeżeli będzie trzeba to rozbiorę to w drobny mak, jeżeli nie to nie ruszę.
    Pozdrawiam
    wagabunda_1
    Level 10  
    Odkamieniacz, jest kupiony.
    Zanim wlałem go do zbiornika zrobiłem test odkamieniania bez odkamieniacza, maszyna pracuje ale woda która wylatuje jest zimna, zdaje mi się, że powinna być gorąca.
    Mam rację czy może źle się doczytałem.
    Jeżeli ma być gorąca to szkoda wlewać odkamieniacz, oryginalny Saeco kosztuje 25 zł i starcza na jeden raz.
    Proszę o odpowiedź woda powinna być zimna czy gorąca?
    leotdipl
    Level 22  
    wagabunda_1 wrote:
    Odkamieniacz, jest kupiony.
    Zanim wlałem go do zbiornika zrobiłem test kamieniania bez odkamieniacza, maszyna pracuje ale woda która wylatuje jest zimna, zdaje mi się, że powinna być gorąca.
    Mam rację czy może źle się doczytałem.
    Jeżeli ma być gorąca to szkoda wlewać odkamieniacz, oryginalny Saeco kosztuje 25 zł i starcza na jeden raz.
    Proszę o odpowiedź woda powinna być zimna czy gorąca?

cześć,

Spróbuj powtórzyć odkamienianie samą wodą.
    Zobaczymy - nie znam i nie znalazłem info n/t.

A co z gorąca wodą/parą? Są?

ps.
    lepiej jak wejdziesz najpierw w tryb serwisowy i sprawdzisz grzanie...
    Jeśli jest, to odkamienianie przeprowadzane jest zapewne na zimno.
    wagabunda_1
    Level 10  
    Dzisiaj doszedłem, że w zbiorniku na wodę nie ma magnesu tego co ma sprawdzać poziom wody.
    Wnioskuję, że trzeba kupić taki magnes.
    Już wiem, że do magnesu potrzebna jest jeszcze zatyczka, mam pytanie czy ktoś z Was ma może do sprzedania taką część?
    Oczywiście znalazłem nowe, ale może ktoś gdzieś posiada i odsprzeda za rozsądną cenę.
    Nowe kosztują pływak 52 zł a zatyczka 8 ;-)
    Pozdrawiam
    leotdipl
    Level 22  
    wagabunda_1 wrote:
    Dzisiaj doszedłem, że w zbiorniku na wodę nie ma magnesu tego co ma sprawdzać poziom wody.
    Wnioskuję, że trzeba kupić taki magnes.
    Już wiem, że do magnesu potrzebna jest jeszcze zatyczka, mam pytanie czy ktoś z Was ma może do sprzedania taką część?
    Oczywiście znalazłem nowe, ale może ktoś gdzieś posiada i odsprzeda za rozsądną cenę.
    Nowe kosztują pływak 52 zł a zatyczka 8 ;-)
    Pozdrawiam

szukaj na Allegro
    wagabunda_1
    Level 10  
    Witam ponownie.
    Wczoraj przyszedł magnes z zatyczką, wyglądają tak:
    niestety zatyczka nie pasuje, ponieważ ma na około rant i nie da się dobrze włożyć do korytarza w którym chodzi magnes, od strony ściany powinno tego rantu nie być ale pilniczek i damy radę.
    Po założeniu pływaka magnesowego i zatyczki kontrolka napełnienia przestała świecić.

za to mruga kontrolka jak na obrazku, nie świeci się nic innego.
    Mam pytanie takie: w instrukcji pokazują, że powinny świecić dwie kontrolki zielone i mrugać ta czerwona i trzeba odkamieniać wtedy.
    Tutaj zielone wcale nie świecą.
    Proszę o dalsze wskazówki co robić?
    Pozdrawiam Wiesław
    wagabunda_1
    Level 10  
    I już wszystko jasne ;-) ekspres działa, odkamienianie trwało aż skończyła się woda z płynem (około godziny), potem wszystkie kontrolki górne zaczęły mrugać. Wg instrukcji należało wszystko przepłukać i tak zrobiłem. Zrobiłem również 4 kawy. Czy takie płukanie załatwia sprawę pozbycia się z układu tego środka do płukania i odkamieniania? Nie chciałbym aby środek i mnie wraz z rodziną przepłukał ;-)
    Aha całe odkamienianie było na zimno.
    Jeszcze mam parę pytań:
    Czy ekspres po każdym zrobieniu kawy wyłączamy? Kawę robię rano w południe i wieczorem.
    Jak go ponownie włączę to on ma się przepłukać? Podstawiać pod wylewkę jakiś pojemnik?
    Za pomoc dziękuję, napiszę coś po paru dniach eksploatacji.
    Zuzazerbimetya
    Level 1  
    Witam. Widzę że Panu się udało, mam ten sam problem, lecz najpierw się kontrolka swiecila pulsacyjnie i przy przyciskaniu nic nie reagował expres. A przy dłuższym przycisnieciu, kontrolka zaczęła świecić stałe a wyłączył się zielone i dalej nic się nie dzieje. Proszę o podpowiedź lub instrukcje w języku polskim. Przy wyłączeniu i włączeniu ekspresu zaczyna pulsowac. Jaka kombinacje przycisków użyć aby zaczął się czyścić. Dziękuję i pozdrawiam.

Dodano po 34 [minuty]:

https://youtu.be/VgpEdeEV41s już nie potrzebuje pomocy, powyżej link dla tej kontrolki, u mnie zadziałało.
    Kantatek
    Level 1  
    wagabunda_1 wrote:
    I już wszystko jasne ;-) ekspres działa, odkamienianie trwało aż skończyła się woda z płynem (około godziny), potem wszystkie kontrolki górne zaczęły mrugać. Wg instrukcji należało wszystko przepłukać i tak zrobiłem. Zrobiłem również 4 kawy. Czy takie płukanie załatwia sprawę pozbycia się z układu tego środka do płukania i odkamieniania? Nie chciałbym aby środek i mnie wraz z rodziną przepłukał ;-)
    Aha całe odkamienianie było na zimno.
    Jeszcze mam parę pytań:
    Czy ekspres po każdym zrobieniu kawy wyłączamy? Kawę robię rano w południe i wieczorem.
    Jak go ponownie włączę to on ma się przepłukać? Podstawiać pod wylewkę jakiś pojemnik?
    Za pomoc dziękuję, napiszę coś po paru dniach eksploatacji.

Mój ekspres "żąda" odpowietrzenia ale po otwarciu zaworu woda nie płynie. Słychać pracę pompy. Raz wyleciało kilka kropel i już nic więcej. Pojemnik z wodą pełen a wężyki wewnątrz nie są suche. Co mogę jeszcze zrobić. Ekspres suchy stał kilka lat.