Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa 99r 1.0 ECO TEC - Wymiana rozrządu. Jaka cena? Jakie ryzyko? Jest sen

07 Kwi 2016 11:41 6474 6
  • Warunkowo odblokowany
    Witam serdecznie.
    Otóż od pewnego czasu stałem się szczęśliwym właścicielem opla corsy z 99roku z silnikiem ECO TEC (3 cylindrowym). est to bardzo oszczędny samochód i i bardzo wygodny do jazdy a na szybkości mi nie zależy chociaż jak trzeba to bestia złapała na liczniku 160km/h :-)
    Otóż od samego początku w samochodzie trzeba było kilka drobiazgów wymienić, naprawić, przesmarować lecz to najmniejszy problem bo z tym sobie poradziłem sam.
    Autko obecnie ma przejechane jakieś 164995 kilometrów i czasami słychać, że rozrząd delikatnie stuka- nie ma co się dziwić bo od nowości siedzi jeden i ten sam(samochód od kobiety).
    Patrząc na alledrogo koszt takiego rozrządu to jakieś 260zł(kompletny) lecz nie ukrywam, że aby wymienić bezproblemowo go to trzeba chyba wyciagać cały silnik.
    A więc jaki byłby koszt wymiany takiego rozrządu w mniej bądź bardziej zaawansowanym warsztacie samochodowym??
    Czy jest sens podejmować się tego zadania samemu? Jeśli tak to jakie są ryzyka?
    Dodam, że kilka razy wymieniałem już w różnych samochodach skrzynię biegów, sprzęgła, linki, nawet całe silniki a rozrządu jeszcze nigdy ale do odważnych świat należy.
    Oczywiście zestawy kluczy mam do wszystkich samochodów.
  • Poziom 19  
    Za 260 ? chyba używany.
    Blokady masz ?
  • Poziom 42  
    PATAFIAN_PATAFIAN napisał:
    że rozrząd delikatnie stuka
    Jak już to hałasuje ;-)

aby wymienić bezproblemowo go to trzeba chyba wyciagać cały silnik
    A niby po co ?

A więc jaki byłby koszt wymiany takiego rozrządu w mniej bądź bardziej zaawansowanym warsztacie samochodowym??
    Podjedź i zapytaj ;-)

Czy jest sens podejmować się tego zadania samemu? Jeśli tak to jakie są ryzyka?
    Jeżeli nie stać cię na 260 zł to sens jest, ryzyko .... uszkodzone zawory i głowica :-)
  • Warunkowo odblokowany
    mail4skwarka napisał:
    Za 260 ? chyba używany.

http://allegro.pl/lancuch-rozrzad-opel-1-0-1-2-1-4-corsa-agila-astra-i5352825879.html
    http://allegro.pl/lancuch-rozrzad-opel-1-0-1-2-1-4-corsa-astra-agila-i6029739577.html
    http://allegro.pl/rozrzad-opel-corsa-b-c-d-agila-astra-1-0-1-2-1-4-i5529680586.html
    Nowy :)
    mail4skwarka napisał:
    Blokady masz ?

Blokady rozrządu do corsy mam:
    Opel Corsa 99r 1.0 ECO TEC - Wymiana rozrządu. Jaka cena? Jakie ryzyko? Jest sen
    leonov napisał:
    A niby po co ?

A niby po to, że silnik jest umiejscowiony w tak dziwny sposó, że pomiędzy rozrządem a prawym amortyzatorem jest zaledwie 10-15cm luzu a przy pracy w tak małym miejscu nie trudno o pomyłkę.
    leonov napisał:
    Podjedź i zapytaj ;-)

No właśnie pytałem i w jednym powiedzieli mi 150zł (jak sam kupię rozrząd) a w drugim 420zł więc chciałem poznać waszą opinnię, zdanie bo nie wiem której cenie wierzyć.
  • Poziom 29  
    Tylko dobry rozrząd w komplecie ze ślizgami i napinaczem. Do tego uszczelki. Za 150zl to nie podchodzę do takiej roboty. Dobrze wykonana usługa musi kosztować bo tylko w tedy ma się gwarancję. Poczytaj tutaj troszkę o takich przypadkach robią za 200zl a potem umywają od wszystkiego ręce.
  • Poziom 8  
    PATAFIAN_PATAFIAN i jaki w końcu kupiłeś rozrząd ??ten z allegro??