Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaki modem router wybrać -

majamaria 07 Apr 2016 13:02 1008 2
    majamaria
    Level 9  
    Będę wdzięczna za pomoc. Internet tylko mobilny - Skierdy gm Jabłonna, ul Muzyczna 17 (dalej już łąki do Wisły). Wypowiedziałam umowę w Orange, szukam sensownej oferty albo na 12 mies. i dokupię modem router albo ze sprzętem na 24 mies. Mam nadzieję na nowe możliwości w ramach sieci internet dla Mazowsza, stąd opcja umowy na 12 mies., ale na razie cisza, a coś trzeba mieć póki co, bo na emeryturze bez sieci nie ma życia. Wszyscy dostawcy (Play, Orange, Tmobile, Plus) deklarują, że mam LTE, ale obecny modem bez LTE nie umożliwia sprawdzenia tego.
    W Plusie namawiają na umowę 24 mies. za 59,99zł (3 mies za 0zł) 50GB, LTE bez limitu do tego albo Zestaw D-Link DWR-116 + Huawei E3372 (3zł) albo Huawei B315 (3zł) albo Huawei E5186 LTE za 199zł. Bez sprzętu na 12 mies. w Plusie 80GB 3 mies za 0zł, potem 69,90zł.
    w orange przedł. umowy bez sprzętu 75GB za średnio 54zł brutto. Ze sprzętem na 24 mies. to albo Airbox 2, podobno kiepski i jakieś tablety.
    Jeżeli umowa na 12 mies. to musiałabym dokupić modem router - chcę WIFI w domu, zwykle 2 laptopy. Prośba do fachowców - co wybrać? poprzednio miałam modem router mobilny Huawei i był OK jeżeli chodzi o sygnał, ale się tuż przed przedłużeniem umowy zawiesił się na amen bez opcji resetu, więc wzięłam ZTE - porażka z zasięgiem, zrywa połączenie. Chcę coś porządnego, ale co wybrać? Z góry dziękuję za pomoc
    Maja
    key
    Level 22  
    Nie ma reguły, zawsze można trafić na kiepski egzemplarz. "Duży" router z SIM to wydatek ok. 500 zł, w wersji z zewnętrznym modemem ok. 300 zł. Tak bym kalkulował, oczywiście nie zapominając o jakości sygnału danego operatora u Ciebie pod Jabłonną.
  • Helpful post
    Atteelectronics
    Level 12  
    Moim zdaniem ciekawą opcją jest tutaj Plus oraz sprzęt Huawei E5186 LTE w abonamencie za 59,90 i 50gb transferu co jest całkiem sensowne,pytanie tylko jak z zasięgiem w Twojej okolicy.