Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW e46 318 kombi - Jakie opony letnie kupić?

helmud7543 07 Kwi 2016 14:44 903 10
  • #1 07 Kwi 2016 14:44
    helmud7543
    Poziom 42  

Witam serdecznie. Na dworze robi się już coraz cieplej, a ja nie mam nie lada problem z wymianą opon na letnie. Albo mnie zbywają albo walą ściemę nawet bez zachowania pozorów. W każdym razie jak słyszę, że "do tej i do tej kwoty tylko używki", "natychmiast, bo zaraz ich nie będzie" itp to ręce opadają. Oczywiście gwarancji żaden nie daje. A sam się nie znam na tym w ogóle, ale chyba muszą sam coś wybrać i kupić.

Obecnie mam zimówki, bieżnikowane, 205/60/16. Nie mam uwag, do 130 km/h stabilny, nie ma wibracji, awaryjne hamowanie całkiem do rzeczy, poruszanie się po oblodzonym - też nieźle. Teraz czas na letnie.

I tu pytania: co mam kupić, czy koniecznie w tym samym rozmiarze (nie wiem co pasuje na felgę i co daje zmiana poszczególnych liczb w praktyce), jakiej marki, nowe, używane, bieżnikowane?

0 10
  • #2 07 Kwi 2016 15:53
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Po pierwsze musisz kupić 16 calowe jak masz takie felgi ,po drugie patrz na date produkcji najlepiej tegoroczne lub ubiegłorocze.

Taka małą dygresja na allegro jak nie przyuważysz to i 10 letni możesz kupić jako NOWE.
    Aż mi du.... ściska złość jak to pisze ale cóż.

Jak ci się dobrze komponują z autem to kup takie same.

Dodano po 56 [sekundy]:

Nie kupuj bieżników są cięższe i gorzej się prowadzą. To nie opel co do 80km/h pociska.

1
  • #3 07 Kwi 2016 16:52
    Kune
    Poziom 23  

Jaki masz budżet, bo to najważniejsze?
    Kup coś renomowanych producentów.
    Pewnie zaraz zacznie się gadka, ale producencji premium:
    Michelin, GoodYear, Continental, Bridgestone, Dunlop, Pirelli

Dobra, wysoka półka:
    Vrederstein, Uniroyal, Toyo, Yokohama

Średnia, ale wciąż dobra półka:
    Kumho, Nokian, Kleber, Hankook, Avon, BFGoodridge (nie mylić z Goodride), Falken, Firestone, Fulda,

Budżetówki to:
    Dayton, Dębica, Kormoran, Barum (najlepszy chyba z tych tutaj), Sava, Semperit, Nankang

Reszta, to przeważnie chińczyki i jakieś dziwne wynalazki. Raczej bym ich unikał.

1
  • #4 07 Kwi 2016 17:24
    helmud7543
    Poziom 42  

Budżet? Teoretycznie mogę go nagiąć nawet do kilku tys, ale szykują się inne wydatki, w tym związane z samochodem, który teraz jest mi niezbędny do pracy (być może grubszy remont lub zmiana silnika, w zależności od tego w jakim się okaże stanie, narazie nie weryfikowane), także im mniej tym lepiej. Na tej zasadzie. Za granicę nie jeżdżę więc można założyć że V maks 140 km/h (przestrzegam przepisów). Potrzebuję coś w rozsądnej cenie. Jeśli to ma być droższe, to z kolei ma starczyć na dłużej.

0
  • #5 07 Kwi 2016 17:42
    Kune
    Poziom 23  

Lepsze/droższe opony przeważnie są miększe, a co za tym idzie wystarczają na krócej.

Ja proponuje:
    http://allegro.pl/4x-nowe-opony-letnie-205-60r16-dunlop-bluresponse-i6033943427.html

tansze:
    http://allegro.pl/okazja-4nowe-opony-michelin-energys-205-60-r16-92v-i6099297463.html

http://allegro.pl/goodyear-efficientgrip-205-60-16-92h-montaz-gratis-i6073794074.html

To raczej rozmiar mało sportowy, wiec większość modeli, nawet marek premium skupia się na niskim oporze toczenia i hałasie.

1
  • #6 07 Kwi 2016 17:45
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Kune napisał:
    skupia się na niskim oporze toczenia i hałasie

W e46 podstawową sprawą jest hałas a wręcz jego brak, więc nie ma co kupować szumofonów.

1
  • #7 07 Kwi 2016 17:48
    Kune
    Poziom 23  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Kune napisał:
    skupia się na niskim oporze toczenia i hałasie

W e46 podstawową sprawą jest hałas a wręcz jego brak, więc nie ma co kupować szumofonów.

Bez przesady, Maybach ani 7er to to nie jest, ale oczywiście jeśli auto ma byc na dłużej i ten 1200+ nie robi problemu, to kupić opony z jak najlepszymi parametrami, topowych marek.

0
  • #8 07 Kwi 2016 18:18
    helmud7543
    Poziom 42  

Cóż - dziękuję za rady. Jak widać, w tym rynku również nie brakuje oszustów (dziękuje za zwrócenie uwagi, żeby patrzeć na rocznik). Jakość nie musi być najwyższa a opony bezgłośne (myślę, że jakiekolwiek letnie i tak będą cichsze niż zimowe bieżnikowane, na których teraz jeżdżę, auto jest wygodnym i komfortowym, ale jednak wołem roboczym a nie limuzyną). To ma być rozsądny wybór, żadnego badziewia, ale też nie najwyższa półka. To nie wyścigówka, ale oczywiście ma być bezpiecznie. No i trwałość - by trochę sezonów posłużyły.

0
  • #9 08 Kwi 2016 10:20
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Zróć uwage na dobre i niedrogie GT Radial. Dobre mieszanki i nowoczesny bieznik. Znajomy gumiarz sprzedaje je od lat i zadowolonych klientów przybywa. Rozsądne ceny produkcja w gigantycznych zakładach w Indnezji, gdzie na tych samych liniach jadą te pozornie lepsze marki( a właściwie bardziej znane, nie lepsze).

0
  • #10 08 Kwi 2016 10:40
    WędkarzStoLica
    Poziom 30  

Fabrycznie były tam niższe opony - chyba 205/55/16, które i tak są mega-wysokie.

Kup 205/55/16, zyskasz na wyglądzie i prowadzeniu.

0
  • #11 08 Kwi 2016 10:44
    Kune
    Poziom 23  

andrzej lukaszewicz napisał:
    Zróć uwage na dobre i niedrogie GT Radial. Dobre mieszanki i nowoczesny bieznik. Znajomy gumiarz sprzedaje je od lat i zadowolonych klientów przybywa. Rozsądne ceny produkcja w gigantycznych zakładach w Indnezji, gdzie na tych samych liniach jadą te pozornie lepsze marki( a właściwie bardziej znane, nie lepsze).

Zabrzmiało to tak, jakby tylko znaczki zmieniali z Pirelli czy Michelina i klepali swoje marki.

To troche bardziej skomplikowane. GT Radial to zwykła opona niskiej półki, jeśli jeździłeś na markowych oponach wiesz o tym. Nie mam nic im do zarzucenia, ale nie ma też nad czym się zachwycać. Po prostu półka Dębicy czy Sava. Po prostu jeżdżą, ja reklamowałem jedną oponę, bo było ciężko ją wyważyć, ale kolejne były ok.
    Opony niegdyś były dość popularne w Niemczech i Austrii.

0