Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podgrzewaczem Siemens Typ DH18 - Wyrzuca bezpiecznik

jamel23 07 Kwi 2016 14:56 573 4
  • #1 07 Kwi 2016 14:56
    jamel23
    Poziom 7  

Witam,
    Podgrzewacz Siemens Typ DH18400 trójfazowy.
    W trybie eco (230V) działa ok, po przełączeniu na II tryb (380V) wyrzuca bezpiecznik.
    Instalacja starego typu aluminiowo-miedziana, bezpiecznik który wyrzuca ma 16A, ceramika.
    przekrój kabla przy urządzeniu 2.5mm2, na urządzeniu wartość 18 kW!!
    No i mam dwa pytania:
    1. Co może, być przyczyną wyrzucania bezpiecznika w drugim trybie i jak temu zaradzić.
    2. Jeżeli zabezpieczenie jest zbyt niskiej wartości to dlaczego to działało przez kilka lat bez problemów z bezpiecznikami.
    Acha, żeby było ciekawiej, to jakiś czas temu gdy podgrzewacz ostro się zakamienił i słabiutko grzał, kupiłem takie samo urządzenie - od tamtej pory jedynie w celach testowych wisiało, a tak to funkiel nówka, więc teraz, gdy zaczęło wyrzucać bezpiecznik to podejrzewając usterkę podgrzewacza podmieniłem go na drugie (nowe ) urządzenie, niestety problem nie zniknął.
    Dziękuję za każdą pomoc,
    Pozdrawiam,
    Krzysiek

0 4
  • #2 07 Kwi 2016 15:18
    kot mirmur
    Poziom 29  

Witaj,trochę mało precyzyny opis-który bezpiecznik-od zera?,fazy?.Pomijając fakt że te 2.5 kwadrat alu ,to trochę za mało na te 18 KW.

0
  • #3 07 Kwi 2016 15:26
    jamel23
    Poziom 7  

o kurczę, to czy od zera czy od fazy to nie wiem.
    ale jak go wyrzuci to podgrzewacz w ogóle nie grzeje, tzn w trybie eco też zima.
    Z tym że mało to właśnie tak mi się wydawało, więc napisałem te szczegóły, a jednocześnie zastanawiam się jak to mogło działać przez tyle czasu bezawaryjnie, a teraz w sumie beż żadnej ingerencji w układ, takie sceny a co za tym idzie ograniczona funkcjonalność podgrzewacza.

0
  • #4 08 Kwi 2016 09:42
    kot mirmur
    Poziom 29  

Witaj.Coś takiego jak probówka elektryczna posiadasz?
    I pytanie zasadnicze>czy masz podstawową wiedzę z zakresu elektryki ?
    Napisz ,co konkretnie ten bezpiecznik ochrania -L ? czy N?

0
  • #5 10 Kwi 2016 21:48
    jamel23
    Poziom 7  

Ok, problem rozwiązany, okazało się że skrzynka była źle opisana, i jakiś czas temu omyłkowo został wstawiony bezpiecznik 16A zamiast 25A.
    Po zamianie na 25A problem już nie wrócił.
    Dzięki,
    Pozdrawiam.

0