Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonetic - Podłączenie do internetu szerokopasmowego.

07 Kwi 2016 15:14 1083 7
  • Poziom 18  
    Witam, W mojej okolicy ostatnio wkopali światłowód. Firma z Dobrego Miasta Tonetic prawdo podobnie będzie kontrolować całą miejscowość jako dostawca internetu. Przy kontakcie z nimi wyszło, że mogą mnie podłączyć, ale tylko przez sieć bezprzewodową. W jaki sposób zachęcić operatora, żeby do mojej miejscowości doprowadził światłowód? Moja miejscowość oddalona od miasta gdzie Tonetic jest operatorem wynosi coś koło 3km. Nie jestem jedyną osobą, która chce mieć szybki internet. W tej miejscowości gdzie tonetic przejął internet są zrobione szkielety i odziały dystrybucji. Internet bezprzewodowy u mnie odpada. Aktualnie męczę się z nędzną neostradą. Można powiedzieć, że jestem na ostatniej mili :D

"Tak naprawę to koniec jednego, ważnego etapu, ale nie koniec przedsięwzięcia. Teraz chodzi o to, aby z infrastruktury tej korzystali operatorzy, który będą budować sieci ostatniej mili i będą świadczyć usług internetowe mieszkańcom regionu."

Na stronie chceinternet.pl Tonetic ma zaznaczony cały obszar włącznie z miejscem gdzie ja mieszkam. Jakiś sposób? sugestie ? Niby są teraz jakieś dotacje i wgl. ale czuję, że ta firma robi jak neo, czyli podbija do osób, do których ma dobry dostęp, a ludzi z "ostatniej mili" mają gdzieś...
  • Moderator - Sieci, Internet
    Niestety to firma (działalność gospodarcza) a nie działalność charytatywna tak więc dla jednego abonenta nikt nie podciągnie 3km światłowodu bo mu się to nie opłaci.
  • Poziom 18  
    Jedyny bym nie był, znalazło mi sie kilkanaście rodzin.
    To są "puste" słowne deklaracje które nie mają znaczenia dla dostawcy internetu a jak przyjdzie do podpisania umowy to połowa się wycofa bo ma internet radiowy, mobilny czy od sąsiada.
  • Poziom 18  
    Tutaj jest taka sytuacja, że z internetem radiowym są problemy i ci co mają to żałują, ale muszą go mieć bo nie mogą mieć kablowego bo niby orange nie ma tyle portów, albo linia jest za bardzo obciążona.
    Tak jak powiedziałem dostawcy musi się opłacać taka inwestycja. Zrób listę/petycję "przeleć" się po mieszkańcach, zbierz podpisy (deklaracje) i uderz z tym do firmy dostarczającej internet. Tu na forum nic więcej zrobić nie możemy. Decyzja należy do dostawcy.
  • Poziom 37  
    artur04c napisał:
    Tutaj jest taka sytuacja, że z internetem radiowym są problemy i ci co mają to żałują, ale muszą go mieć bo nie mogą mieć kablowego bo niby orange nie ma tyle portów, albo linia jest za bardzo obciążona.

Zeby pociagniecie 1km swiatlowodu sie oplacilo to trzeba pewnie miec ze 2tys przychodu co miesiac. Kabel jest tani. Pare PLN za metr. Ale mapy. Uzgodnienia. Projektanci z uprawnieniami. To kosztuje wielokrotnie wiecej niz sam kabel. Kazdy klient by chcial placic 30pln i dostac tablet. Dla operatora to sie po 50latach zwroci :((
  • Poziom 18  
    No dobrze, ja z neo nadal walczę o ten port ADSL2+. wcześniej mnie przełączyli miałem 10Mb/s, potem znów mnie przełączyli na GDTM, zadzwoniłem do nich i kobieta twierdzi, że cały czas jestem na adsl2+, po rozmowie z nią raptownie dostęp się pojawił, ale tej prędkości nie było, było 6.5 tak jak na GDTM -.-

A co do internetu mobilnego to o co chodzi z tym pakietem danych? to jest tak jakby limit danych? bo 50GB to nie jest zbyt wiele na moje potrzeby :D