Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy technik-informatyk kwalifikacja E12 ,2016

07 Kwi 2016 15:39 12168 22
  • Poziom 2  
    Witam. W tym temacie proszę o udzielanie się na temat kwalifikacji E12, która odbędzie się w 2016r. Dotyczy to zarówno egzaminu praktycznego jak i teoretycznego. Również fajnie by było gdyby ktoś założył grupę na FB, z E12, szybciej byśmy sobie pomagali.

Osobiście teorię mam 17 czerwca o 10;00, zaś praktyke 20 czerwca o 16;00. A Wy jak macie ? :)

Pozdrawiam! :D
  • Poziom 2  
    I czy wiecie czego można się spodziewać ?
  • Poziom 15  
    Dobrze by było mieć wytyczne dla szkół, wówczas będzie wiadomo czy dostaniesz w łapki zasilacz, ram, procka czy kartę graficzną oraz jakie distro linuxa będzie obowiązywało. 14.04LTS 16.04LTS czy jeszcze inne stworzenie :)
  • Poziom 2  
    A jaki termin masz? :)
  • Poziom 1  
    Z tego co mi wiadomo ma być na pewno Ubuntu 14.04LTS
  • Poziom 11  
    Ubuntu lub opensuse (chyba wybór szkoły)
  • Poziom 6  
    Witam wszystkich, czy ktoś wie co może być na tej kwalifikacji?
    Teorie mam 17 czerwca, a praktykę 20 i to właśnie praktyczny najbardziej mnie przeraża... Byłabym bardzo wdzięczna za jakieś informacje..
    Pozdrawiam
  • Poziom 5  
    Egzamin zawodowy technik-informatyk kwalifikacja E12 ,2016

Arkusz nr 1 14.06.2016
    Rozwiaze ktoś
  • Poziom 15  
    A co tu jest do rozwiązywania? ;)

1,2,3,4 odpalasz gpu-z i porownujesz parametry karty - taktowanie, pamięć itp
    5 rmb na pliku i utwórz archiwum zaznaczasz sfx i wpisujesz hasło
    6 gpedit.msc szablony administracyjne, menu i pasek zadan, zablokuj pasek zadan
    7 secpol.msc i opcje zabezpieczen
    8 banalne
    9 adduser addgroup
    10 terminal cd .. cd .. cd etc ls, robisz screenshota (aplikacja okienkowa screenshot) w ubuntu na wyszukaju znajdziesz :) i screena wrzucasz do libreoffice
    11 przerzucasz plik do katalogu pictures i ustawiasz jako tapete rmb na pulpicie
    12 excel sie klania

Zerknij w ten temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3202188-90.html#15743045

nie róbmy już bajzlu. Tam są i wytyczne i rozwiązania, podpowiedzi do tego także.
    Może by tak zamknąć ten temat by się nie robiło wielowątków
  • Poziom 6  
    Kochani! Wspaniali! Nawet nie wiecie ile mi radości sprawiliście!! Serdecznie dziękuje!!!
  • Poziom 6  
    Zawsze to jakiś początek ;) Chociaż z grubsza wiem czego się spodziewać...
  • Poziom 5  
    E12 dziś co było u nas o 8:00

Instalacja Gsmart Control i "autoskan dysku", wygenerowanie raportu oraz ręczne zapisanie wniosków z skanu
    Instalacja kasperskego i skan dysku
    Wyłączenie ctr alt del zmiania hasło
    Przy zmianie hasła nie może być stare hasło i ma zapamiętać 15 ostatnich haseł
    Wyświetlanie wszystkich rozszerzeń plików
    Zmiana karty graficznej i dysku
    Na Linuksie
    W tar zapisać obrazek
    Skonfigurować skrypt żeby tworzył konto z hasłem
    Zapisać kopie w katalogu domowym i nadać prawa 744
    Zapisać wynik polecenia w txt polecenie to wyświetl zawartość pliku etc zaczynające się na a
    Kosztorys
    Edit
    Jeszcze zalecenia dla użytkownika korzystającego z internetu
    Rozwiąże ktoś? Arkusz nr 2
  • Poziom 15  
    Poprawiajcie mnie jakbym głupoty pisał
    1 Instalacja pod win to raczej bajka, niektórzy mogą mieć ten program w wersji spakowanej portable czyli wypakować i odpalić z uprawnieniami administratora.
    Zakładka perform test i execute potem view output i save as i macie zapisany raport. Potem na karcie wpisać "wnioski"
    2 Nie instalowałem kasperskiego ale no chyba czarów nie ma
    3 windows+r gpedit.msc konfiguracja uzytkownika, szablony administracyjne, system, opcje klawiszy alt ctrl del i tam klikacie usun opcje zmien haslo na wlaczoną
    4 win+e kliknij w organizuj, kliknij w opcje folderów i wyszukiwania, zakładka widok i ODHACZ "ukryj rozszerzenia znanych typów plików" potem ok zastosuj czy co tam jest do kliknięcia ;)
    5 pamiętajcie o odpieciu od pradu kompa i jak macie na stanowisku maty i opaski to lepiej z nimi niz bez. nie wlaczajcie kompa z otwarta obudową chyba ze inaczej jest w poleceniu.
    6 tar -cf nazwa_archiwum.tar nazwa_obrazka_ktory_ma_byc_w_archiwum.jpg
    7 nano nazwaskryptu
    Code:

#!/bin/bash
    useradd edek -p haslo

ctrl+x zapisujesz nadajesz mu prawa wykonywania
    chmod 744 nazwaskryptu (jakby potrzeba bylo odpalic to ./nazwaskryptu)
    cp - kopiuj do home (w sumie to po co skoro mozna go utworzyc w home) ;)
    8 wejdz w terminal
    Code:

sudo find /etc -type f -iname a* >> plik.txt

potem mozecie to sprawdzic np more nazwapliku
    Kosztorys to zabawa z excelem jak nie ogarniacie to zacznijcie ;)

edit: podobno 7 to nie napisanie skryptu który utworzy konto tylko odpalenie tego co nam dadzą

podsumowując nadajecie uprawnienia do odpalenia
    chmod 744 nazwapliku
    odpalacie ./nazwapliku

kurcze brakuje screenshotow ;) bo robie jakies nadinterpretacje
  • Poziom 2  
    Oo, dobry pomysł jak by to jedni wrzucali, a reszta starała się napisać odpowiedzi, żeby później mniej więcej je znać :D Ja swoje pytanka z niedzieli też dam lub powiem który arkusz miałem.
    Kosztorys w Windowsie czy Linuxie?
  • Poziom 6  
    Mam problem ze skryptem i ogólnie z hasłem użytkownika. Niby robię wszystko tak jak należy. Nawet nie przez skrypt, a przez komendę w terminalu useradd tworzę użytkownika. I tu jest problem. Nie mogę zalogować się podanym hasłem, a w ustawieniach też pokazuje się tylko "ustaw nowe hasło" a nie ma nic o starym. Ubuntu 15.04 jak i 14.04
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 2  
    Ja dziś teoria 27 Czerwca praktyka.
    Powodzenia wszystkim!
  • Poziom 6  
    Arkusz ze 40 pytaniami z kwalifikacji E.12

Egzamin zawodowy technik-informatyk kwalifikacja E12 ,2016 Egzamin zawodowy technik-informatyk kwalifikacja E12 ,2016 Egzamin zawodowy technik-informatyk kwalifikacja E12 ,2016 Egzamin zawodowy technik-informatyk kwalifikacja E12 ,2016 Egzamin zawodowy technik-informatyk kwalifikacja E12 ,2016 Egzamin zawodowy technik-informatyk kwalifikacja E12 ,2016 Egzamin zawodowy technik-informatyk kwalifikacja E12 ,2016 Egzamin zawodowy technik-informatyk kwalifikacja E12 ,2016

Na zielono są zaznaczone poprawne odpowiedzi
  • Poziom 2  
    Mam jutro egzamin o 8.00. Jak myślicie jest duże prawdopodobieństwo, abym dostał zestaw 1, ten którzy koledzy wyżej udostępniali? Jak myślicie ?
  • Poziom 6  
    Ja tez mam egzamin jutro o 8.00 i z tego co slyszalam jutro ma byc kolejny zestaw (nr 6). Wiec niestety raczej nie mamy sie co ludzic..
  • Poziom 2  
    UU to nie dobrze.. Ciekawe czym nas zaskoczą .. :(
  • Poziom 2  
    a wie ktoś coś o części pisemnej z E.12 ?? miał ktoś już dzisiaj ??
  • Poziom 2  
    Ktoś może praktyke będzie zdawał? :)