Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakość obrazu filmów avi, różnice pendrive usb czy płyta optyczna w odtwarzaczu?

07 Kwi 2016 17:26 498 7
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam pytanie dotyczące jakości dźwięku i obrazu puszczanych filmów, powiedzmy w formacie avi z dźwiękiem ac3. Telewizor LCD LG 37Lh700 jest podpięty kablem hdmi oraz kablem optycznym do odtwarzacza dvd Samsung HT-X30R. Z którego źródła jest lepiej puszczać film? Czy za pomocą usb w TV a dźwięk niech leci optykiem przez dvd czy bezpośrednio z odtwarzacza? Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam
  • Poziom 39  
    A co widzisz?
    Dla dźwięku było by lepiej gdyby film był odtwarzany na dvd, ale przy tej jakości dzwięku w filmie i tej klasy sprzęcie wykrywalna różnica może być znikoma lub całkowity jej brak.
  • Poziom 2  
    widzę i słyszę mniej więcej to samo. Piszę mniej więcej, bo nie jestem ekspertem w tym temacie, stąd moje pytanie o opinie. Są jakieś różnice w odczytywaniu filmów z USB w TV czy z płyty na odtwarzaczu?
  • Poziom 39  
    Jak nic nie widzisz to nie ma różnicy.
  • Poziom 13  
    Waszczuch napisał:
    Są jakieś różnice w odczytywaniu filmów z USB w TV czy z płyty na odtwarzaczu?
    Generalnie nie ma przy tym samym formacie, ale chyba, że mówimy o róznych formatach to jest różnica.
  • Poziom 39  
    Chodzi mi o ten sam format odtwarzany na dwóch różnych urządzeniach.
    Jeżeli nie ma różnicy to odtwarzaj na tym na którym chcesz
    Nikt Ci nie powie że X jest lepsze od Y , ponieważ każdy ma inne preferencje, dla jednego może być lepiej na X a dla drugiego na Y.
  • Poziom 2  
    OK, dzięki za pomoc i pozdrawiam!
  • Poziom 13  
    intenso napisał:
    Nikt Ci nie powie że X jest lepsze od Y , ponieważ każdy ma inne preferencje, dla jednego może być lepiej na X a dla drugiego na Y.
    Dokładnie, ja wole płyty, ale komuś wygodniej jest na pendrive.