Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostownik Prostel 12V 15A - Urwany przewód

07 Kwi 2016 18:09 1374 7
 • Poziom 5  
  Witam,

  Jak napisałem w tytule mam prostownik i nie mam pojęcia, z którego miejsca się odłączył ten drucik. Znalazłem na forum identyczny egzemplarz - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2421503.html tylko różni się detalami (drucik ma czarną izolację) i po podłączeniu tak jak tam jest leci tylko dymek.
  Tu są zdjęcia mojego wynalazku
  Prostownik Prostel 12V 15A - Urwany przewód Prostownik Prostel 12V 15A - Urwany przewód Prostownik Prostel 12V 15A - Urwany przewód
  Dzięki z góry za pomoc.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 34  
  Przyglądając się zdjęciom twojego wynalazku i tego z podanego w linku wydaje mi się że nie podłączyłeś tego urwanego przewodu tak samo.
  Jakbyś dał lepsze zdjęcie to byłoby lepiej widać.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 5  
  Sorry ale grypa mnie wzięła. Na dniach wyślę coś nowego.
 • Poziom 9  
  Zgodnie z tymi zdjęciami co załączone są i tutaj i w podanym linku należy ten miedziany drut przylutować w lewym górnym rogu tej płytki, (tam gdzie jest brązowa plama od wydaje się kalafonii).
  A dymek może się pojawiać z powodu uszkodzonego regulatora napięcia (a dokładnie z powodu uszkodzenia jednego lub więcej elementów na płytce), lub nawet uszkodzenia trafo.
 • Poziom 5  
  Dzięki za info. Ja właśnie tak obstawiałem i tak to polutowałem ale niepotrzebnie sam się wcześniej bawiłem (prostownik był bardzo potrzebny i nawet działał po spięciu na szybku krokodylkiem, widocznie jakieś zwarcie zrobiłem i resztę szlag trafił). Opłaca się to robić czy lepiej się wybrać do sklepu? Jak co to mogę kolejne zdjęcia dosłać. Pozdrawiam.
 • Poziom 9  
  Zależy co się spaliło przez to zwarcie, jeśli sam regulator to wymieniając elementy na nowe powinien ożyć i działać jak należy.
  Jednak jeśli dym poszedł z trafo, to już nic nie da się zrobić bo to najważniejszy element układu (w tym przypadku jedynie zakup nowego urządzenia).
 • Poziom 34  
  Na początek informuję, że nie odpowiadałem bo nie było mnie prawie tydzień w domu.

  Uszkodzenie transformatora przez błędne podłączenie regulatora napięcia należy raczej wykluczyć.
  Chyba, że transformator ma dzielone uzwojenie pierwotne i było podane pełne napięcie sieci na jedną połówkę uzwojenia pierwotnego. Wtedy można przypuszczać, że transformator został uszkodzony.
  Jeśli dysponujesz miernikiem to sprawdź jakie napięcie daje transformator to można będzie ocenić czy jest sprawny.
 • Poziom 5  
  Kolega bzikol bardzo słusznie powiedział, prostownik działa, polutowałem tak jak mówiłeś. Cały problem polegał na tym, że akumulator nagle szlag trafił i tego nie wziąłem pod uwagę. Dzięki wielkie, mam już dwa prostowniki. :)