Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostownik Prostel 12V 15A - Urwany przewód

filipszymczak 07 Kwi 2016 18:09 1089 7
  • #1 07 Kwi 2016 18:09
    filipszymczak
    Poziom 5  

Witam,

Jak napisałem w tytule mam prostownik i nie mam pojęcia, z którego miejsca się odłączył ten drucik. Znalazłem na forum identyczny egzemplarz - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2421503.html tylko różni się detalami (drucik ma czarną izolację) i po podłączeniu tak jak tam jest leci tylko dymek.
    Tu są zdjęcia mojego wynalazku
    Prostownik Prostel 12V 15A - Urwany przewód Prostownik Prostel 12V 15A - Urwany przewód Prostownik Prostel 12V 15A - Urwany przewód
    Dzięki z góry za pomoc.

0 7
  • #2 07 Kwi 2016 20:35
    wiertacz
    Poziom 34  

Przyglądając się zdjęciom twojego wynalazku i tego z podanego w linku wydaje mi się że nie podłączyłeś tego urwanego przewodu tak samo.
    Jakbyś dał lepsze zdjęcie to byłoby lepiej widać.

0
  • #3 12 Kwi 2016 18:07
    filipszymczak
    Poziom 5  

Sorry ale grypa mnie wzięła. Na dniach wyślę coś nowego.

0
  • #4 14 Kwi 2016 14:53
    bzikol
    Poziom 9  

Zgodnie z tymi zdjęciami co załączone są i tutaj i w podanym linku należy ten miedziany drut przylutować w lewym górnym rogu tej płytki, (tam gdzie jest brązowa plama od wydaje się kalafonii).
    A dymek może się pojawiać z powodu uszkodzonego regulatora napięcia (a dokładnie z powodu uszkodzenia jednego lub więcej elementów na płytce), lub nawet uszkodzenia trafo.

0
  • #5 16 Kwi 2016 18:46
    filipszymczak
    Poziom 5  

Dzięki za info. Ja właśnie tak obstawiałem i tak to polutowałem ale niepotrzebnie sam się wcześniej bawiłem (prostownik był bardzo potrzebny i nawet działał po spięciu na szybku krokodylkiem, widocznie jakieś zwarcie zrobiłem i resztę szlag trafił). Opłaca się to robić czy lepiej się wybrać do sklepu? Jak co to mogę kolejne zdjęcia dosłać. Pozdrawiam.

0
  • #6 18 Kwi 2016 14:24
    bzikol
    Poziom 9  

Zależy co się spaliło przez to zwarcie, jeśli sam regulator to wymieniając elementy na nowe powinien ożyć i działać jak należy.
    Jednak jeśli dym poszedł z trafo, to już nic nie da się zrobić bo to najważniejszy element układu (w tym przypadku jedynie zakup nowego urządzenia).

0
  • #7 19 Kwi 2016 16:38
    wiertacz
    Poziom 34  

Na początek informuję, że nie odpowiadałem bo nie było mnie prawie tydzień w domu.

Uszkodzenie transformatora przez błędne podłączenie regulatora napięcia należy raczej wykluczyć.
    Chyba, że transformator ma dzielone uzwojenie pierwotne i było podane pełne napięcie sieci na jedną połówkę uzwojenia pierwotnego. Wtedy można przypuszczać, że transformator został uszkodzony.
    Jeśli dysponujesz miernikiem to sprawdź jakie napięcie daje transformator to można będzie ocenić czy jest sprawny.

0
  • #8 03 Wrz 2016 01:07
    filipszymczak
    Poziom 5  

Kolega bzikol bardzo słusznie powiedział, prostownik działa, polutowałem tak jak mówiłeś. Cały problem polegał na tym, że akumulator nagle szlag trafił i tego nie wziąłem pod uwagę. Dzięki wielkie, mam już dwa prostowniki. :)

0
  Szukaj w 5mln produktów