Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw golf IV 1.4 16 silnik APE benzyna + lpg zapala sie esp I ecp

wasiaczek17 07 Kwi 2016 21:31 330 0
  • #1 07 Kwi 2016 21:31
    wasiaczek17
    Poziom 3  

Proszę o pomoc. Mam golfa 4, 1,4 16v z silnikiem APE 2000r. Od jakiegoś czasu auto jadąc z górki na 4 biegu przy ok 2000 obrotów i prędkości ok 60 km/h, wyrzuca ECP i ESP oraz po chwili motorstrog werkstatt i wchodzi w tryb awaryjny. Po ponownym włączeniu wszystko ok, aż do kolejnego zjazdu. Byłam dziś u 2 elektronechaników.Pierwszy stwierdził że auto ma parametry wzorcowe, dopóki się nie przejechaliśmy i znowu nie weszło w awarie. Żadnych błędów nie pokazuje. Chodzi cichutko, nie szarpie, wiec wysłał mnie do lepszego znawcy, mówiąc ze wygada to na brak napiecia. Ten 2 podłączał aż 4 komputery (dziwił się, że na jednym nie mógł połączyć się z silnikiem, mówił coś o ABS, prędkości kół, sprawdził nawet ich cieplotę) Twierdził że wszystko ok aż do momentu jazdy i wejścia w tryb awaryjny. W momencie gdy wyskoczyły kontrolki pokazał mu się błąd procesora pc o nr 606 i stwierdził że to sterownik silnika ECU jest do wymiany. Proszę o potwierdzenie tej diagnozy bo mam wątpliwości czy auto z uszkodzonym sterownikiem zapala do 1 razu i poza tymi dziwnymi zjadam na biegu, nie ma żadnych innych objawów. Dodam że jadąc na luzie nic takiego się nie dzieje. Pomóżcie proszę, co to może być???

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME