Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pytania odnoście budowy TH15s

dj.lama 07 Apr 2016 21:34 1851 3
Wago
    dj.lama
    Level 9  
    Cześć. Przeglądam to forum od jakiegoś czasu w poszukiwaniu obudowy pod basy. Zdecydowałem się na th15s. To będzie moja pierwsza konstrukcja (mam stolarza który to wytnie i chęci). Jednakże krążąc po tym forum i innym forum o sprzęcie (wiadomo jakim) nie znalazłem paru istotnych dla mnie rzeczy. Chciałbym żeby może zebrać to wszystko w tym jednym poście i zostawić dla pokoleń. Czego mi brakowało?:
    - wykres ostatecznej wersji z wzmocnieniami i w ogóle wszystkim (znalazłem różne wersje tej paczki)
    - rączki (wydaje mi się że tego nie było w projekcie, ale fajnie jak by ktoś wrzucił sprawdzone miejsce)
    - jaki materiał i grubość (sklejka, wiór, mdf?)
    - montaż głośnika w tym (podkładka jakaś?)
    - jaka krata nadająca się
    - czy czymś to wygłuszać
    - czy tylko skręcać obudowę, czy też kleić (przy okazji jak długich wkrętów używacie)
    - jakiś tani sposób na pomalowanie tego (jak dla mnie koc odpada)

Fajnie byłoby mieć jakiś wykres części opisanych dla stolarza (znalazłem takie coś ale przy projekcie którego pochodzenia nie byłem pewien, bo u Granata znalazłem inny).

Ja planuję wsadzić w to http://stx.pl/w-38-800-4-mc.html . O napędzie jeszcze nie myślałem. Przeznaczenie to zespół muzyczny. Na początek dwie sztuki, później 4 to może i w plenerze pograją.

No i dodatkowo jestem ciekawy jaka waga jest tego.

Pomożecie? :)

Pozdrawiam.
  • Wago
    Granat :)
    Level 34  
    Witam,

Ostatnia wersja była pokazywana tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9974449#9974449
    Najlepszy materiał to sklejka, a najtańszy i w miarę dobry to płyta wiórowa. Grubość zasadniczo jest 18mm i taką też udostępniłem. Sporo osób pomija usztywnienia lub robi je po swojemu, dlatego 18mm jest bezpieczniejsze.
    Przed zamontowaniem głośnika stx do tuby trzeba nakleić na niego takie uszczelki: http://stx.pl/uszczelka-380mm.html
    Nie kładziemy wytłumienia w obudowie.
    Kleić obowiązkowo żeby było szczelne i sztywne.

Poniżej wrzucam pomiar 2szt. oraz ustawienia do procesora. Przy czym zaznaczam, że pomiar dokonany jest jeszcze przed korekcją. Tak grają surowe paczki, bez filtrów.
    Pytania odnoście budowy TH15s

Code:
    45Hz Q3.2 +3dB

140Hz Q3.2 -3dB
    285Hz Q10 -6dB
    filtrowanie od dołu BUT18 40Hz
    filtrowanie od góry max 150Hz - zależnie od tego z czym te paczki będą grały
  • Wago
    dj.lama
    Level 9  
    Odpowiedź z samego "źródła". Dzięki Granat. Trochę zaniedbałem ten temat ale właśnie do niego wróciłem. Chciałbym to powycinać na dniach i takie moje jeszcze pytanie odnośnie "wycinarki" do tego. Chciałem użyć wyrzynarki, ale z tego co widzę, to wyrzynarki mają regulację kąta stopniową (co 15 stopni), a na projekcie widzę kąty dosyć dokładne 28, 27, 32... Co użyć do tak dokładnego docinania? Stolarzem nie jestem, ale chętnie się czegoś nauczę.