Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVD LG DRD-8120b i ustawienie elementow optyki - jak?

JohnCTN 25 Jun 2005 12:37 756 0
    JohnCTN
    Level 17  
    mam pytanko, mam DVD model DVD DRD-8120b, praktycznie nie czytal prawie plyt DVD (nie bylo takiej potrzeby) natomiast reszta chodzila bez zadnych problemow czytal tez DVD tloczone ale to bylo jakis czas temu, teraz jest taka potrzeba i chcialem odczytac DVD-r (MediaStore) czasem mi się rwal, albo nie mogl skopiowac VOBa, postanowilem go przeczyscic.... wiec:

1) rozkrecilem i przeczyscilem soczewke - nie pomoglo;((

poszedlem dalej

2) po zdjeciu oslony (takie cos z czarnego plastyku) i odkreceniu "zawieszenia soczewki" udalo mi się delikatnie wyciagnac ta soczewke z tego magnesa i widzialem na dole te male kwadratowe lusterko, ktore przeczyscilem delikatnie paleczka do czyszczenia uszek:) , nie czyscilem zadnym spirytusem , tylko tak delikatnie przetarlem - nie pomoglo, co gorsza nie czyta nic (

sprawdzielm dalej

3) i zobaczylem, ze obok tego lusterka jest soczewka a za soczewka prysmat rozdzielajacy wiazke lasera do 2 niezaleznych laserow, podejrzewam, ze jeden czyta DVD a 2 plyty CD, ale problem mam taki, ze obok tego lusterka co czyscilem jest soczewka, ktora chyba przestawilem - jest odklejona i nie moge jej teraz ustawic, moze jest jakis sposob by to zrobic????

zakladam, ze ona musi byc rownolegle do tego pryzmatu, ale w jakiej odleglosci??? mecze się z tym juz od 2 dni i nie moge tego dobrze ustawic

jak zloze naped to widze, jak soczewka gorna pracuje, jak się swieci i ustawia ognisko by bylo jak najmniejsze, plyta się rozkreca, ale po chwili staje, podejrzewam, ze chodzi o ta soczewke na dole , ktora jest pomiedzy lusterkiem a pryzmatem.... bo chyba nie moglem uszkodzic tego lusterka przecierajac go wilgotna paleczka???

prosze powiedzcie , jakie macie pomysly, moze jakis schemat jak to ustawic???

pozdrawiam

JohnCTN

P.S. dzis wiem, ze plyta byla troche zle nagrana, a ja się pospieszylem , mysle, ze wszystko jest sprawne w moim DVD , tylko nie moge poradzic sobie z ustawieniem tej dolnej soczewki ((

P.S.2 - dopisalem ten problem w innym temacie, ale jakos sie nie wyswiatlil, dlatego umiescilem nowy temat, za male dublowanie przepraszam userow - elektrody ;P

Zdecyduj się co robisz bo na razie to zaśmiecasz forum ?
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1605376&highlight=#1605376
    Czy kolega aby na pewno zna regulamin? (TJT)
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo