Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Accord V 2.0 TDI 95r. - Odczyt błędów

08 Kwi 2016 09:46 1536 2
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam problem z tym samochodem.
    Rozrusznik kręci normalnie ale nie odpala, przy czym świeci się kontrolka check engine (przed kręceniem).
    Ok, zwarłem więc 2 piny na kostce diagnostycznej i nagrałem błędy, co do których nie mam pewności jak je odczytać. Podejrzewam że te błędy na początku to 12, 17 tylko że nadal pewny nie jestem. Jak ktoś by odczytał te błędy byłbym wdzięczny.
    Aha błędy już próbowałem skasować wyjmując główny bezpiecznik, no ale to nic nie daje.

Filmik z błędami:

Pozdrawiam.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Tak jak podałeś masz dwa błędy 12
    Exhaus gas recirculation EGR system control sprawdzić wiązkę, zawór sterujący zawór EGR, ECU.
    i 17. Vehicle speed sensor. Próbowałeś je kasować?
  • Poziom 9  
    Tak jak napisałem, kasowałem wyjmując główny bezpiecznik 80A pod maską na kilka minut. Radio i zegar się zresetowały więc myślę że chyba dobrze to zresetowałem. Co do kodu 17 to by się zgadzało, mam problemy z ABS-em, muszę sprawdzić czujniki, ich połączenia. I mała zmiana, samochód odpala, wina zapowietrzonego układu paliwa przez to że wężyk był nie dokręcony. No ale dobrze było by ogarnąć te błędy. Jutro może przeanalizuję sytuację, jak coś to napiszę.