Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S3 GT-i935 - nie włącza się ekran po zablokowaniu

dziki80 08 Kwi 2016 13:08 807 5
  • #1 08 Kwi 2016 13:08
    dziki80
    Poziom 10  

Witam, mam problem z samsungiem galaxy s3 córki, mianowicie samsung przestał wyświetlać na ekranie, jednak po wyciągnięciu baterii i włączeniu telefon działa prawidłowo do momentu wygaszenia ekranu, po tej operacji słychać że telefon działa ale ekran nic nie pokazuje. Telefon był w serwisie i stwierdzono uszkodzenie ekranu, jednak nie przekonuje mnie taka diagnoza. Proszę o opinie czy to na pewno ekran czy trzeba szukać przyczyny gdzieś indziej.

0 5
  • #2 08 Kwi 2016 13:18
    dernis
    Poziom 15  

a nie był zalany lub nie upadł??

Dodano po 7 [minuty]:

brak kontaktu taśmy z amoledem (na górnym brzegu). Miejsce pod ramką. Jest to bardzo wrażliwy pkt na upadki. Podczas upadku występują naprężenia i odrywa się taśma od rantu na górnym brzegu amoleda. Może też dojść do ukruszenia górnego brzegu. Czasem można to sprawdzić ściskając palcami telefon w okolicy napisu SAMSUNG (jeżeli odklejenie nie jest duże)

można profilaktycznie zrobić wipe z poziomu recovery.

Opcja druga "zimnego lutu" kontrolera graficznego (lub jakiegoś elementu z nim współpracującego) na płycie głównej. Choć też się z takimi przypadkami spotkałem i problem był z LCD.

Podrawiam

0
  • #3 08 Kwi 2016 13:42
    dziki80
    Poziom 10  

był zalany ale jakieś 2 lata temu, do tej pory chodził bez zarzutu, przed wystąpieniem usterki nie upadł.
    Gdyby nie było kontaktu taśmy z amoledem to podejrzewam że nie działał by również podczas włączania ?
    wipe robiłem
    płytę przejechałem hot airem więc zimny lut raczej odpada.

1
  • #4 09 Kwi 2016 20:45
    dernis
    Poziom 15  

wydaje Ci się spotkałem się w swoim życiu z przypadkami gdzie transmisja została przerwana w trakcie użytkowania. Najlepiej podmienić set lub poprosić jakiś serwis, który za 20zł podepnie set i sprawa będzie jasna.

0
  • #5 11 Kwi 2016 15:49
    dziki80
    Poziom 10  

oddałem go do serwisu i mam informację zwrotną że uszkodzony jest ekran.
    tylko czemu ekran działa za każdym razem po włączeniu telefonu, do momentu wygaszenia, dziś nawet podziałał kilka godzin bez zarzuty, teraz znów nic nie wyświetla. :(

0
  • #6 14 Kwi 2016 21:01
    kewiS
    Poziom 12  

Uszkodzony może być czujnik zbliżeniowy odpowiedzialny za wygaszanie ekranu podczas rozmowy.
    wpisz *#0*# i sprawdź działanie czujnika.

0
  Szukaj w 5mln produktów