Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E46 - Radio nie odbiera stacji. Brak kabla antenowego?

08 Kwi 2016 16:30 8919 6
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam problem z kablem antenowym w bmw e46 touring 320d. Radio nie odbiera stacji, po podłączeniu jakiegoś kabla do wtyku antenowego w radiu [1] stacje działają wiec to nie wina radia.
    Z tył przy wzmacniaczu antenowym mam 4 przewody:
    1 i 3 - do przodu samochodu
    2- na 99% do klapy gdzie według schematu bmw jest antena
    4 do tylnej bocznej szyby

Z przodu:
    poza tą dużą wtyczką mam jeden kabel antenowy z małym przyłączem i dodatkowy kabel który nie był podłączony tylko leżał schowany gdzieś z boku (na obrazku ten biały prostokąt pod główną wtyczką)
    Tył radia wygląda tak:
    Ten mały kabelek antenowy pasuje do wejścia 2 w radiu.
    Byłem z tym u pewnego specjalisty który stwierdził ze brakuje mi jednego kabla antenowego. Problem w tym ze z wzmacniacza wychodzi tylko jeden czarny kabel i jeden biały. Czary to ten podłączony do wejścia w radiu nr 2, białego nie mam jak sprawdzić ale jaki jeden jest we wtyczce głównej i podejrzewam że to będzie ten.
    Od czego jest ten kabel antenowy z małą końcówką?
    Do czego jest ta biała wtyczka która nie była podłączona?
    Gdzieś na forum bmw wyczytałem ze można kupić jakąś przejściówkę z tego małego wejscia w radiu [2] na to duże [1] tylko dlaczego fabrycznie było inaczej?
  • Poziom 8  
    OK to sporo tłumaczy, ale jak to teraz poprawnie podłączyć?
    Jako że innego kabla antenowego nie ma to podejrzewam że w fabrycznym radiu ten kabel z małą końcówką pełnił rolę anteny.
    Czy mogę po prostu za pomocą jakiejś przejściówki podłączyć go do głównego wejścia antenowego?
    Szukałem sporo na ten temat w internecie i na jednym z forów o bmw znalazłem taką wypowiedź
    Cytat:
    Udało się wszystko uruchomić.
    Do tego modelu antena jest w tym kablu zaznaczonym na czerwono, tylko że ja najprawdopodobniej to wejście w radiu mam spalone, ale w zapasie jest to większe zwykłe wejście. Kupiłem przejściówkę, trochę po lutowałem i gra jak malina. Dzięki wszystkim za podpowiedzi

Oczywiście obrazek juz nie działał wiec nie wiem czy na 100% chodziło o ten kabel.
    Nie chce nic przerabiać bez pewności ze to potrzebne.

Na zagranicznym forum znalazłem też informację odnośnie Diversity antenna
    Cytat:
    Well, I know EVERYONE has an issue with their BMW diversity antenna when installing an aftermarket stereo system... and I believe that bmwpower and myslef have finally DEFEATED the "reception issues"!!!!

Here is what we both did and it WORKS 100%, with CRYSTAL CLEAR STEREO RECEPTION...

The stock BMW stereo harness incorporates a WHITE wire for the DIVERSITY ANTENNA. This wire runs as such:

1) Main stereo wiring harness TO STEREO
    2) from the main wiring harness TO THE DIVERSITY ANTENNA
    3) from the diversity antenna TO THE FACTORY AMP

Jako że nie znam się zbyt dobrze na tej tematyce to chciałbym zapytać czy dobrze to rozumiem.
    Ten biały przewód idący z mojego wzmacniacza antenowego to ta DIVERSITY ANTENNA.
    Czarny przewód to zwykła antena.
    W radiu pod wejście dla DIVERSITY ANTENNA mam podłączoną zwykłą.
    W takim razie czy wystarczy tak jak wcześniej wspomniałem za pomocą jakiejś przejściówki podpiąć tą czarną antene do tego dużego wejścia w radiu?
    No i co z tą DIVERSITY ANTENNA, czy mogę zostawić to wejście w radiu puste czy poszukać końca tego białego przewodu z przodu auta i tam dorobić odpowiednią końcówkę i podpiąć to?
  • Poziom 8  
    Tylko że u mnie nie wychodzi zaden przewód wiecej z wzmacniacza antenowego. Z przodu też raczej nic więcej nie ma. Rozebrałem cały panel środkowy i nic nie znalazłem
  • Poziom 8  
    Problem rozwiązany.
    Wystarczyło zainstalować przejściówkę którą piotrek22101 polecił kilka postów wyżej.
    Bardzo dziękuje za pomoc.