Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie TV do komputera

Paganini 08 Kwi 2016 17:00 1221 27
  • #1 08 Kwi 2016 17:00
    Paganini
    Poziom 12  

Witam, posiadam monitor LG 27MA43D-PZ, chciałbym uzyskać dźwięk z TV w komputerze - który mam podłączony do zestawu audio.
    W jaki sposób najlepiej to zrobić ?

Karta dźwiękowa w komp. to SB Audigy 2 Audio [CF00]. EMU10K2 Audigy Audio Processor
    Karta graficzna - GF 8800 GT
    Płyta główna - Abit IP35

Z góry dziękuję za pomoc.

0 27
  • Pomocny post
    #2 08 Kwi 2016 17:30
    sosarek

Poziom 43  

Z wyjścia audio monitora na wejście sygnału karty dźwiękowej, lub ominąć komputer i podpiąć bezpośrednio do posiadanego zestawu audio.

0
  • #3 08 Kwi 2016 18:14
    Paganini
    Poziom 12  

Dzięki za pomoc, skorzystam z pierwszej opcji i chciałbym wiedzieć jaki kabel byłby do tego celu optymalny ?

0
  • Pomocny post
    #4 08 Kwi 2016 18:25
    sosarek

Poziom 43  

Sygnał możesz wyciągnąć ze złącza SCART lub słuchawkowego.

0
  • #5 08 Kwi 2016 18:42
    Paganini
    Poziom 12  

Znalazłem na innym forum taką informację:

Cytat:
    NIE ma takiej możliwości aby podłączyć w jakikolwiek sposób do jakiegokolwiek telewizora jakąkolwiek kartę muzyczną ,a już na pewno nie Creative ,ponieważ w tych kartach wszystkie wejścia i wyjścia są obsługiwane programowo przez komputer i odpowiednie sterowniki.

Nie spotkałem się jeszcze by z telewizora po optyku wychodził 5.1 co oznacza ,że nawet jeśli byś miał urządzenie (przetwornik cyfrowo analogowy) to i tak dźwięk byłby jedynie stereofoniczny. Jedyna opcja by zrobić to o co Ci chodzi to sprzętowy procesor dźwięku który doda sztucznie pozostałe kanały i stworzy pozornie dźwięk do okólny.

Jeśli chciałbym podłączyć bezpośrednio do wieży ten monitor w jaki sposób to zrobić ? Mam obecnie podłączony do niej komputer.

0
  • Pomocny post
    #6 08 Kwi 2016 18:46
    sosarek

Poziom 43  

Do jakiej wieży?
    Podłączyć sygnał z telewizora do wejścia wieży zamiast komputera.

0
  • #7 08 Kwi 2016 19:00
    Paganini
    Poziom 12  

Technics SL-EH550.

Mam do niej podłączony komputer w jaki sposób mogę wszystko razem połączyć ?

0
  • #8 08 Kwi 2016 20:56
    sosarek

Poziom 43  

Ile wejść sygnału (AUX) posiada wieża - jedno czy dwa?

0
  • Pomocny post
    #9 08 Kwi 2016 21:02
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Paganini napisał:
    Technics SL-EH550
    Ten zestaw jest tylko stereo z jednym wejściem audio, więc bez problemu podłączysz telewizor.
    Jak? - Na to pytanie można odpowiedzieć, znając model telewizora.

0
  • #10 08 Kwi 2016 21:04
    sosarek

Poziom 43  

DriverMSG napisał:
    en zestaw jest tylko stereo z jednym wejściem audio, więc bez problemu podłączysz telewizor.

Tak, tylko że podłączony pod nie jest już komputer.
    DriverMSG napisał:
    Jak? - Na to pytanie można odpowiedzieć, znając model telewizora.

Paganini napisał:
    LG 27MA43D-PZ
    ;)

0
  • #11 08 Kwi 2016 21:08
    Paganini
    Poziom 12  

Cytat:
    Ile wejść sygnału (AUX) posiada wieża - jedno czy dwa?

0
  • #12 08 Kwi 2016 21:10
    sosarek

Poziom 43  

Posiada jedno wejście więc czeka Cie przekładanie kabli lub przełącznik sygnału(najzwyklejszy mechaniczny załatwi sprawę).

0
  • #13 08 Kwi 2016 21:12
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Jeśli to miał na myśli autor (wykorzystanie monitora z funkcją TV), to należy dopytać (co czynię), czy monitor ma być podłączony bezpośrednio do wieży, czy za pośrednictwem komputera?
    Pomijając komputer, wystarczy "pełny" kabel SCART > Cinch.

0
  • #14 08 Kwi 2016 21:21
    Paganini
    Poziom 12  

Tak, chodzi mi o takie wykorzystanie TV w tym monitorze abym mógł słuchać TV poprzez wieżę a nie tylko z głośników monitora. Sposób jest dowolny chciałbym uzyskać ten efekt.

0
  • #15 08 Kwi 2016 21:27
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Na początek upewnij się, czy monitor wysyła dźwięk w gnieździe SCART - podłącz dowolny głośniczek do pinu 3 i masy gniazda, włącz jakiś kanał TV i sprawdź.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/SCART

0
  • #16 08 Kwi 2016 21:37
    Paganini
    Poziom 12  

Mógłbym użyć również wejścia słuchawkowego ?

0
  • #17 08 Kwi 2016 21:44
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Tak. Jack>Cinch, tylko uważaj z głośnością, by nie przesterować sygnału.

0
  • #18 08 Kwi 2016 21:58
    Paganini
    Poziom 12  

Czyli potrzebuję kabel i jakiś przełącznik mechaniczny ?

Nie można do wieży jakoś podłączyć więcej niż niż jedno urządzenie bez potrzeby przełączania się między nimi ?

0
  • #19 08 Kwi 2016 22:04
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Paganini napisał:
    Nie można do wieży jakoś podłączyć więcej niż niż jedno urządzenie bez potrzeby przełączania się między nimi ?
    Można poprzez trójniki, ale nie polecam.

Najlepiej, jeśli podłączysz dźwięk z komputera do monitora, a ten do wieży.

0
  • #20 08 Kwi 2016 22:10
    Paganini
    Poziom 12  

Dzięki za pomoc.

Cytat:
    Najlepiej, jeśli podłączysz dźwięk z komputera do monitora, a ten do wieży.

Patrząc na zdjęcie powyżej, mógłbym prosić o podanie jakich kabli do tego potrzebuję.

0
  • #21 08 Kwi 2016 22:14
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Ten sam kabel, którym obecnie podpinasz się do wieży, podłącz do gniazd AUDIO monitora i sprawdź, czy uzyskasz w nim dźwięk - możliwe, że trzeba to ustawić w jego opcjach - wybrać źródło dźwięku.

0
  • #22 08 Kwi 2016 22:46
    Paganini
    Poziom 12  

DriverMSG napisał:
    Ten sam kabel, którym obecnie podpinasz się do wieży, podłącz do gniazd AUDIO monitora i sprawdź, czy uzyskasz w nim dźwięk - możliwe, że trzeba to ustawić w jego opcjach - wybrać źródło dźwięku.

Niestety monitor nie widzi mi tego kabla.

0
  • #23 09 Kwi 2016 00:28
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

I nie zobaczy. Monitor nie ma opcji wykrywania kabli audio.
    Przeszukaj menu ekranowe monitora - nie mam go pod ręką by więcej napisać.

0
  • #24 09 Kwi 2016 06:29
    Paganini
    Poziom 12  

Właśnie nie mogę nic znaleźć w menu.
    Być może jest tak jak pisałem w poście wyżej:
    Podłączenie TV do komputera Podłączenie TV do komputera

Cytat:
    NIE ma takiej możliwości aby podłączyć w jakikolwiek sposób do jakiegokolwiek telewizora jakąkolwiek kartę muzyczną ,a już na pewno nie Creative ,ponieważ w tych kartach wszystkie wejścia i wyjścia są obsługiwane programowo przez komputer i odpowiednie sterowniki.

Nie spotkałem się jeszcze by z telewizora po optyku wychodził 5.1 co oznacza ,że nawet jeśli byś miał urządzenie (przetwornik cyfrowo analogowy) to i tak dźwięk byłby jedynie stereofoniczny. Jedyna opcja by zrobić to o co Ci chodzi to sprzętowy procesor dźwięku który doda sztucznie pozostałe kanały i stworzy pozornie dźwięk do okólny

0
  • #25 09 Kwi 2016 14:12
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

OK - należy wrócić do początku. Pobrałem instrukcje monitora i nie widzę w nim w ogóle wyjścia na słuchawki - masz pewność, że takie tam jest?
    Jedyne gniazdo jack w bocznym panelu, to gniazdo Audio IN do podłączenia dźwięku analogowego - działa wraz z gniazdami HDMI i D-SUB.

0
  • #26 09 Kwi 2016 15:03
    Paganini
    Poziom 12  

Na słuchawki nie ma. Myślałem o tym wejściu gdzie według Twojej rady próbowałem podpiąć kabel z wieży ale właśnie nie widzi mi tego monitor.

0
  • #27 09 Kwi 2016 15:07
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Pozostaje pomysł początkowy - kabel SCART Cinch i zmiana kabli w wieży lub zastosowanie splitera najlepiej z przełącznikiem.

0
  • #28 10 Kwi 2016 04:09
    Paganini
    Poziom 12  

Dobrym wyborem będzie kupno takiego przełącznika :

https://www.conrad.pl/?websale7=conrad&pi=350...=Price_comparison&utm_campaign=350046_Skapiec

+

http://allegro.pl/kabel-przewod-2-rca-2xrca-cinch-audio-wireway-5m-i5660265894.html - (warto dopłacić ?)
    lub
    https://www.conrad.pl/Kabel-audio,-Cinch-Spea...8=conrad&pi=325031&ci=SHOP_AREA_17367_1310080

+

https://www.conrad.pl/Kabel-audio,-Scart-%2f-...8=conrad&pi=325332&ci=SHOP_AREA_17367_1310080

a) kabel SCART Cinch podłączam z monitora/TV do przełącznika.
    b) kabel obecny (mini-jack na 2x chinch za pomocą którego mam podłączony PC z wieżą) podłączam z pc do przełącznika.
    c) przełącznik podpinam do wieży. (tutaj mam pytanie o jakość kabla czy warto dopłacić do http://allegro.pl/kabel-przewod-2-rca-2xrca-cinch-audio-wireway-5m-i5660265894.html

0