Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DS4 - Wariujący pad Dualshock 4 na PC w Windows 10.

JanekSokół 08 Apr 2016 18:27 2514 0
    JanekSokół
    Level 6  
    System Windows 10.
    Urządzenie pad Dualshock 4 (z Playstation 4)
    .

Problem polega na tym, że w grze Fifa 15, poruszając się po Menu, przeskakujemy o kilka pozycji, zazwyczaj dwa okienka.
    Gra jest zainstalowana na komputerze PC z Windowsem, a pad DShock4, działa dzięki emulacji jako pad z Xboxa.
    http://ds4windows.com/

Według tego co przeczytałem w sieci, jest to spowodowane:
    Quote:
    Pisze o tym autor programu DS4Windows, wg którego gry korzystające z funkcji "dinput" będą miały kłopoty z poprawnym rozpoznawaniem przycisków DualShocka 4 lub będą dwukrotnie reagować na ich wciśnięcie

Link do artykułu

Podobno... W powyższym programie (link) problem w Windows 10 jest już naprawiony. Podobno...

Problem występuje w niektórych grach, u mnie akurat w Fifa15, a pod samym Windowsem, testując go, zachowuje się bez jakichkolwiek problemów. Analogi, przyciski działają wyśmienicie.

Zainstalowałem już masę sterowników,różnych emulatorów, sprawdzałem na połączeniu Bluetooth oraz "po" kablu USB. W każdym przypadku problem występował. Przywracałem system do "sprzed instalacji pada", usuwałem sterowniki USB za pomocą programu Usbdeview.
    P.S. Zauważyłem jedynie, że problem ustępuje minimalnie na połączeniu BT. Podejrzewam, że to "zasługa" opóźnienia. Na kablu USB jest to jedynie 4ms, a na BT czasami aż 30ms.

Jesteście moim ostatnim ratunkiem. ;) Poradźcie coś.

Poniżej umieszczam video na czym problem polega w praktyce.
    Po kliknięciu w gałkę czy krzyżak, przeskakuje nie o jeden, a często o kilka pozycji, okienek.