Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool 6101 - przy nabieraniu wody komunikat o otw. drzwiach, mimo zamknięcia

jersza 08 Kwi 2016 18:31 858 4
  • #1 08 Kwi 2016 18:31
    jersza
    Poziom 9  

Witam, mam pralkę Whirlpool 6101 od 10 lat. Przez ostatnie pół roku były problemy z komunikatem: "drzwi otwarte" przy próbie napełniania wodą. Z początku wystarczyło mocno dopychać drzwiczki ręką i zaskoczyła, a od kilku dni nic już nie idzie zrobić - komunikat o otwartych drzwiach nie znika. Zamówiłem i wymieniłem blokadę drzwi, gdyż dowiedziałem się że to najczęściej się psuje - ale nic to nie dało. Komunikat ten sam, tak jakby sobie to zakodowała. Co może być jeszcze innego? Proszę o poradę.

0 4
  • #2 09 Kwi 2016 08:52
    MDD
    Poziom 26  

Może być zamek drzwi. Przesuń ręcznie blokadę { śrubokrętem } . Jak przesuniesz to trzymaj przez chwilę.

0
  • #3 09 Kwi 2016 10:03
    jersza
    Poziom 9  

Już tak próbowałem.

0
  • #4 17 Kwi 2016 18:30
    Robo-technical
    Poziom 22  

Sprawdź styki na złączce czy nie ma nadpaleń lub luzów. Po stronie blokady jak i programatora.

jersza napisał:
    Z początku wystarczyło mocno dopychać drzwiczki ręką i zaskoczyła, a od kilku dni nic już nie idzie zrobić

Spróbuj też wykręcić całkiem drzwi szklane z pralki. Rozbierz drzwi i zobacz czy taki metalowy trzpień przy rączce/ryglu nie zmienił swego położenia

0
  • #5 17 Kwi 2016 18:52
    jersza
    Poziom 9  

Pralka naprawiona, nie obyło się bez fachowca. Wziął programator do naprawy przez elektronika i po kilku dniach wstawił naprawiony i pralka chodzi, ale dziękuje za jakiekolwiek sugestie.

0