Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Candy CS2 105 - ciągle pompuje wodę, nie uruchamia prania.

crejzus 09 Apr 2016 01:55 840 4
    crejzus
    Level 10  
    Witam.
    Wymieniałem łożyska w Candy CS2 105 - udało się, ale po złożeniu wszystkiego w całość pralka nie pierze, po uruchomieniu jakiegokolwiek programu pralka cały czas pobiera wodę i tak aż do pełnego zbiornika - wtedy ręcznie uruchamiam wypompowanie.

Po prostu w pewnym momencie gdy powinna zacząć kręcić bębnem nie uruchamia się silnik (silnik działa tryb wirowania działa prawidłowo) i w pewnym momencie powinna przestać nabierać wodę, a tego nie robi.

Nie sądzę, abym coś źle podłączył, robiłem zdjęcia i wszystko sprawdzałem X razy - raczej stawiałbym na jakieś uszkodzenie, ale kompletnie nie wiem gdzie szukać przyczyny - ktoś miał do czynienia z podobną sytuacją?
  • Helpful post
    widaw
    Level 17  
    Zacznij od sprawdzenia działania hydrostatu, drożności jego rurki, podłączenia do sterownika.
    Sterownik nie otrzymuje informacji o właściwym poziomie wody w zbiorniku.
    crejzus
    Level 10  
    dzięki również podejrzewałem hydrostat po przeczytaniu trochę internetu, temat jeszcze obadam póki co pralka sama z siebie zaczęła prawidłowo działać po jednej nocy :)
    EKG
    Level 14  
    I jak tam jest dobrze ? bo ja mam ten sam problem
    crejzus
    Level 10  
    tak, wszystko działa, chociaż do końca nie wiem gdzie była usterka bo naprawiło się samo - podejrzany był hydrostat ale czy rurka była zatkana, czy coś z blaszkami w nim, czy może połączenie przewodów? nie mam pojęcia