Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SRV55T43EU/01 - Po wymianie modułu sterowania jak ustawić?

Pawel032 09 Apr 2016 11:25 5268 4
 • #1
  Pawel032
  Level 8  
  Witam serdecznie,

  wymieniłem moduł sterowania (oryginalny producenta, kod poniżej) w zmywarce Bosh SRV55T43EU/01.

  Kod modułu - 642604 moduł sterowania LLW-18-CMMX-9TW.

  Do modułu była dołączona instrukcja kodowania (Zamieszczam w załączniku). Wykonałem wszystko zgodnie z opisem (układ przycisków w moim modelu odpowiada C7), niestety zmywarka nie działa poprawnie.
  Po włączeniu przycisku zasilania od razu uruchamia się, zamiast poczekać na wybór programu. Na wyświetlaczu nic się nie pokazuje ani nie świeci się lampka wybranego programu (nie wiem nawet jaki jest wybrany).

  Kombinacją przycisków z instrukcji mogę wejść do ustawienia od P0 do P4. Ustawiam P4 na C7, wyłączam przyciskiem zgodnie z instrukcją. Po ponownym włączeniu na wyświetlaczu nic się nie świeci a zmywarka zaczyna prace (nie wiem nawet w jakim programie).

  Być może trzeba przywrócić stan do ustawień fabrycznych ale jak to zrobić?
 • #2
  Pawel032
  Level 8  
  Mała aktualizacja - okazało się, że nowy moduł sterowania który kupiłem jest uszkodzony. Został odesłany do sklepu, czekam na weryfikację
 • #3
  nares
  Home appliances specialist
  Pawel032 wrote:
  Mała aktualizacja - okazało się, że nowy moduł sterowania który kupiłem jest uszkodzony. Został odesłany do sklepu, czekam na weryfikację

  Nie byłbym taki pewien. Coś mi się przypomniało, że miałem podobny problem, a okazało się, że w instrukcji kodowania jest prozaiczny błąd: "gdy drzwi są otwarte", a kodowanie trzeba przeprowadzać przy zamkniętych drzwiach. Pewien na 100% nie jestem, bo było to parę lat temu.
 • #4
  Pawel032
  Level 8  
  Zobaczymy - sklep kazał mi dołączyć instrukcję, chcą sprawdzić czy dostałem dobrą.

  Interesujące jest to, że specjalista od zmywarek którego wezwałem do diagnozy powiedział mi, że po wymianie modułu sterowania nie potrzebne jest żadne kodowanie. Podłącza się kabelki i działa.


  Aktualizacja
  Sklep stwierdził, że moduł sterowania jest sprawny a wina leży po stronie złego "programowania". Nie są w stanie pomóc "aby serwisant dobrze to zainstalował."

  Interesujący jest fakt, że sklep w tym samym mailu od razu zaproponowała zwrot części i oddanie należności za nią (jak się okazało łącznie z kosztem przesyłki) - coś chyba było nie tak ;).

  Tym razem zamówię bezpośrednio od producenta.
 • #5
  Pawel032
  Level 8  
  Rozwiązałem problem. Okazało się, że przyczyną problemów był czujnik zamknięcia drzwi. Podczas demontażu oryginalnego modułu sterowania wysunął się z miejsca mocowania przez co sygnalizował że drzwi są cały czas zamknięte.

  Jak widać "specjalista", który diagnozował sprzęt po wymianie modułu bardziej nadaje się do pewnego programu telewizyjnego niż do naprawy zmywarek a ja odesłałem do sklepu sprawny moduł.

  Aktualizacja
  "Telenoweli" ciąg dalszy. Okazało się, że po wymianie modułu wróciły pierwotne objawy (minuta do końca i długie czekanie). Na szczęście trzeci fachowiec rozwiązał problem - wystarczyło wyczyścić jedną część (nie pamiętam teraz dokładnie jej nazwy - cewka?).
  Podsumowując - trzy wizyty i niepotrzebnie wymieniony moduł sterowania który był sprawny :(.