Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Remont instalacji RTV/SAT w mieszkaniu

09 Kwi 2016 11:34 780 6
 • Poziom 22  
  Witam. Jestem w trakcie przebudowy instalacji RTV/SAT w moim mieszkaniu. Chciałbym zainstalować dwa gniazda RTV/SAT tak, aby wszystkie sygnały były w nich dostępne. Docelowo chciałbym odbierać telewizję naziemną, zamierzam również zainstalować antenę radiową dookólną i wyprowadzić na balkon dwa przewody do satelity, tak na wszelki wypadek, gdybym chciał kiedyś korzystać z PVR. Przeglądałem schemat na stronie dipola ale mam pewne wątpliwości. Z tego co zrozumiałem powinienem zsumować sygnały z anten radiowej i telewizyjnej zwrotnicą, przykładowo http://www.dipol.com.pl/zwrotnica_antenowa_za_6b_1-12-21-69_C0364.htm , ten sygnał wzmocnić. Następnie zsumować z sygnałem z anteny satelitarnej, np tym urządzeniem http://www.dipol.com.pl/sumator_sygnalow_tv-sat_dc-009_terra_R85300.htm . Czy zadziała tutaj użycie rozdzielacza pełnopasmowego 5-2400 MHz przykładowo tego: http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_satelitarny_1_2f_signal_R85122.htm gdybym chciał doprowadzić "pełen pakiet sygnałów" do obu gniazd?

  A co jeśli mam antene TV ze wzmacniaczem? Czy podłączenie wzmacniacza za gniazdkiem RTV spowoduje tylko to, że będę miał wzmocniony jedynie sygnał TV czy jeszcze jakieś niespodzianki?
  Mam nadzieje że opisałem sytuację dość jasno. Pozdrawiam
 • Poziom 36  
  Jeżeli masz antenę ze wzmacniaczem to wzmacniacz jest w puszcze antenowej. Zasilacz musisz założyć przed zsumowaniem TV-SAT. Tą satelitę to chcesz oglądać w jednym pokoju, czy w dwóch?
 • Poziom 22  
  Na tą chwilę w jednym ale powiedzmy ze mysle przyszlosciowo i dopuszczam ewentualnosc że będzie w dwóch pokojach
 • Poziom 36  
  No to z głównego pokoju 2 kable do satelity na balkon a z drugiego minimum jeden. Sygnału satelitarnego nie rozgałęziamy, chyba, że chcesz dekoder przenosić między pokojami. Sumator możesz zastosować podwójny np:Link
 • Poziom 22  
  Jeszcze jedno pytanie. Gdybym chcial podlaczyc 2 konwertery zeby obsluzyc PVR moge zrobic to przez taki sumator czy z drugiego konwertera kabel bezposrednio do dekodera?
 • Poziom 36  
  Do PVR nie drugi konwerter, tylko jeden Quad. Dwa kable do sumatora a trzeci bezpośrednio do dekodera.
 • Poziom 22  
  Teraz juz wszystko wiem. Dziękuje za pomoc kolego. Pozdrawiam